NaStyku.pl

CYRKUS latem zaprasza na spektakl

Na zamku Klingewalde trwają próby do spektaklu cyrkowego "fata morgana". Młodzi cyrkowcy zaprezentują go w sobotę, 13 lipca, o godzinie 15.00, na podwórku przy Konsulstraße 65 w Görlitz. Wstęp wolny!
Cyrkus
Cyrkus

W Klingewalde trwają tygodniowe warsztaty cyrkowe dla młodzieży. Tegoroczna edycja wakacyjnych zajęć dobiegnie końca w najbliższą sobotę (13 lipca) i jak zawsze zakończy ją wielka prezentacja opracowanego podczas obozu cyrkowego spektaklu, z którym młodzi artyści wystąpią w Görlitz.

Już po raz trzynasty stowarzyszenie KulturBrücken e.V., organizator letnich warsztatów cyrkowych dla dzieci i młodzieży, zaprosiło do zamku w Klingewalde bardzo młodych i młodych adeptów niezobowiązującej, aczkolwiek wymagającej sztuki cyrkowej z Polski i Niemiec. Licząca aż 66 osób polsko-niemiecka grupa od poniedziałku, 8 lipca, ćwiczy niezmordowanie pod okiem liderów, zgłębiając tajniki klaunady i akrobatyki powietrznej, komponując i wykonując muzykę i tworząc scenografię. Dla stałych bywalców obóz jest okazją do utrwalania umiejętności, szlifowania techniki, nawiązywania nowych znajomości i pogłębiania tych wcześniej zawartych. Dla nowicjuszy – szansą na zdobycie pierwszych doświadczeń, wybór ścieżki, którą chcieliby podążać i spróbowanie w praktyce swoich sił. Dla wszystkich – czasem spędzonym na kapitalnej zabawie z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

I tak do piątku, 12 lipca, kiedy to o 16.00, na zamku w Klingewalde rozpocznie się publiczna próba generalna opracowanego podczas tygodniowych zajęć spektaklu. A następnego dnia – w sobotę, 13 lipca, cała barwna, wesoła i zaprzyjaźniona, blisko 90-osobowa cyrkowa rodzina opuści Klingewalde i przybędzie do Görlitz, na pokaz dla publiczności. Otwarty dla publiczności, blisko godzinny spektakl "fata morgana" na pięknym podwórku firmy KommWohnen przy Konsulstraße 65 zwieńczy tegoroczne zajęcia CYRKUS latem.

Terminy:

  • 12.07.19 o godz. 16 | próba generalna | Zamek Klingewalde | Klingewalde 40, Görlitz
  • 13.07.19 o godz. 15 | spektakl | podwórko KommWohnen | Konsulstraße 65 w Görlitz

"CYRKUS latem 2019" to projekt stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V., we współpracy ze stowarzyszeniem KUŹNIA ze Zgorzelec, przy wsparciu KommWohnen Görlitz, sponsorowany przez miasto Görlitz, Polsko-Niemiecką Współprace Młodzieży (PNWM) oraz Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien.

Projekt zrealizowany dzięki dotacji ze środków podatników na podstawie budżetu przyjętego przez posłów Saksońskiego Landtagu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Gościem zgorzeleckiej orkiestry mandolinistów będzie Magda Steczkowska

Melodie pod choinkę 2019. Gwiazdą wieczoru będzie Magda Steczkowska

Kultura
wtorek, 12 listopada 2019, 16:45
Przed nami kolejny, niezwykły koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. Niezwykły, bo grudniowy, bo z kolorowymi lampkami na choinkach, bo przepełniony radością z powodu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Kino Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu / fot. MDK Zgorzelec

Wrocław na srebrnym ekranie

Kultura
czwartek, 31 października 2019, 08:02
Już niebawem w Cottbus rozpocznie się 29. edycja międzynarodowego festiwalu kina środkowoeuropejskiego Filmfestival Cottbus (FFC).

Zobacz również

Max Klezmer Band - koncert w Zgorzelcu
Kultura
poniedziałek, 07 października 2019, 08:54

Max Klezmer Band w Zgorzelcu

Muzyka świata - klezmerska, bałkańska, z wpływami hinduskimi, elementami jazzu...