NaStyku.pl

CYRKUS latem zaprasza na spektakl

Na zamku Klingewalde trwają próby do spektaklu cyrkowego "fata morgana". Młodzi cyrkowcy zaprezentują go w sobotę, 13 lipca, o godzinie 15.00, na podwórku przy Konsulstraße 65 w Görlitz. Wstęp wolny!
Cyrkus
Cyrkus

W Klingewalde trwają tygodniowe warsztaty cyrkowe dla młodzieży. Tegoroczna edycja wakacyjnych zajęć dobiegnie końca w najbliższą sobotę (13 lipca) i jak zawsze zakończy ją wielka prezentacja opracowanego podczas obozu cyrkowego spektaklu, z którym młodzi artyści wystąpią w Görlitz.

Już po raz trzynasty stowarzyszenie KulturBrücken e.V., organizator letnich warsztatów cyrkowych dla dzieci i młodzieży, zaprosiło do zamku w Klingewalde bardzo młodych i młodych adeptów niezobowiązującej, aczkolwiek wymagającej sztuki cyrkowej z Polski i Niemiec. Licząca aż 66 osób polsko-niemiecka grupa od poniedziałku, 8 lipca, ćwiczy niezmordowanie pod okiem liderów, zgłębiając tajniki klaunady i akrobatyki powietrznej, komponując i wykonując muzykę i tworząc scenografię. Dla stałych bywalców obóz jest okazją do utrwalania umiejętności, szlifowania techniki, nawiązywania nowych znajomości i pogłębiania tych wcześniej zawartych. Dla nowicjuszy – szansą na zdobycie pierwszych doświadczeń, wybór ścieżki, którą chcieliby podążać i spróbowanie w praktyce swoich sił. Dla wszystkich – czasem spędzonym na kapitalnej zabawie z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

I tak do piątku, 12 lipca, kiedy to o 16.00, na zamku w Klingewalde rozpocznie się publiczna próba generalna opracowanego podczas tygodniowych zajęć spektaklu. A następnego dnia – w sobotę, 13 lipca, cała barwna, wesoła i zaprzyjaźniona, blisko 90-osobowa cyrkowa rodzina opuści Klingewalde i przybędzie do Görlitz, na pokaz dla publiczności. Otwarty dla publiczności, blisko godzinny spektakl "fata morgana" na pięknym podwórku firmy KommWohnen przy Konsulstraße 65 zwieńczy tegoroczne zajęcia CYRKUS latem.

Terminy:

  • 12.07.19 o godz. 16 | próba generalna | Zamek Klingewalde | Klingewalde 40, Görlitz
  • 13.07.19 o godz. 15 | spektakl | podwórko KommWohnen | Konsulstraße 65 w Görlitz

"CYRKUS latem 2019" to projekt stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V., we współpracy ze stowarzyszeniem KUŹNIA ze Zgorzelec, przy wsparciu KommWohnen Görlitz, sponsorowany przez miasto Görlitz, Polsko-Niemiecką Współprace Młodzieży (PNWM) oraz Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien.

Projekt zrealizowany dzięki dotacji ze środków podatników na podstawie budżetu przyjętego przez posłów Saksońskiego Landtagu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Program Soundsystem Street Festival Zgorzelec 2019: Kto, gdzie, kiedy wystąpi?

Soundsystem Street Festival Zgorzelec 2019: Program, artyści, termin

Kultura
środa, 10 lipca 2019, 10:38
Już 26 lipca 2019r. w Zgorzelcu odbędzie się II edycja Soundsystem Street Festival. Przedmieście Nyskie ponownie zamieni się w wielką taneczną scenę, która będzie tętniła muzyką tańcem i śpiewem od godziny 17:00 do 24:00.

Zobacz również

Muzyczne Piątki Zgorzelec 2019 - harmonogram koncertów
Kultura
niedziela, 30 czerwca 2019, 15:17

Muzyka pod chmurką

Ruszają Muzyczne Piątki! Wiemy, że część z Was czeka na...