NaStyku.pl

Izerbejdżan, czyli Wielkie Księstwo Izerskie

W najbliższą niedzielę zapraszamy do Domu Jakuba Böhme, gdzie odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Żakiem, który opowie Aborygenach w Górach Izerskich, o regionalnych yetich i wielu innych aspektach życia przy granicy.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 marca) o godzinie 18.00 w Domu Jakuba Böhme.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 marca) o godzinie 18.00 w Domu Jakuba Böhme.

Jak proklamować wolność ducha, ciała i umysłu przy pomocy literatury i armii górskich świrów -amatorów z okolic pełnych oryginałów. Grzegorz Żak jako autor terminu i idei Izerbejdżanu oraz kilku pozycji literackich z Wopistą Czesławem w roli głównej opowie o Aborygenach w Górach Izerskich, o regionalnych yetich i o innych aspektach przygranicznej patologii, w której żyć mu przyszło i którą ceni jako największe źródło energii, gdyż na granicach występuje tarcie, a tarcie wytwarza ciepło – które sprzyja, do pewnego stopnia, dobremu samopoczuciu, zwłaszcza w mroźnych zakątkach Izerbejdżanu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 marca) o godzinie 18.00 w Domu Jakuba Böhme.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Koncert odbędzie się w niedzielę, 1 lipca, początek godzina 17, wstęp wolny (mat. prasowe MDK Zgorzelec)

Koncert dla Niepodległej

Kultura
wtorek, 19 czerwca 2018, 14:53
W roku jubileuszowym odzyskania przez Polskę niepodległości w parku Paderewskiego w Zgorzelcu odbędzie się specjalny, rocznicowy koncert.

Zobacz również

Do Polski przyjechało blisko 4 tys. greckich dzieci
Kultura
środa, 13 czerwca 2018, 13:23

Na grecką nutę

XXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu odbędzie się...
Zespół tworzą: Annę Krupę (skrzypce), Joannę Lewicką (akordeon) i Dominika Lewickiego (fortepian) | (fot.: PSM Zgorzelec)
Kultura
poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:12

Koncert Trio Tango

19 czerwca o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I...