NaStyku.pl

II Noworoczny koncert kolędowo-pastorałkowy w Sławnikowicach

Kolędy i pastorałki – wszyscy je znamy i nucimy. Kojarzą się z domem rodzinnym, wigilijnym stołem, ciepłem oraz radością, przenoszą nas w beztroskie lata dzieciństwa. Są wieczne i zdawałoby się, że nic nie można w nich zmienić, aby nie naruszyć ich magii.
II Noworoczny koncert kolędowo-pastorałkowy w Sławnikowicach | materiały prasowe UG Zgorzelec
II Noworoczny koncert kolędowo-pastorałkowy w Sławnikowicach | materiały prasowe UG Zgorzelec

7 stycznia 2018 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sławnikowicach odbył się II Noworoczny Koncert Kolędowo-Pastorałkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sławnikowic wraz z sołtys wsi Karoliną Słomką-Majkut. Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Sekretarz Gminy Zgorzelec Anna Demuth-Majda wraz z radnym Sejmiku Dolnośląskiego Kazimierzem Janikiem oraz Starostą Powiatu Zgorzeleckiego Urszulą Ciupak wysłuchali go z dużym zainteresowaniem.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Anna Majkut-Polańska i Andrzej Walus – wrocławska wokalistka jazzowa i multiinstrumentalista z Rawicza, wspólnie stworzyli świąteczny projekt – składający się z kilku tradycyjnych kolęd oraz autorskich pastorałek. Mają one szczególny charakter i są niezwykle atrakcyjne dla osób ceniących sobie wysoki poziom artystyczny, kulturę i estetykę. Usłyszeć można było kolędy i pastorałki w oryginalnych i niezwykle ciekawych aranżacjach Andrzeja Walusa.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Zgromadzona publiczność nagrodziła wokalistów owacją na stojąco domagając się tym samym bisu kolęd, które wyjątkowo przypadły do gustu wszystkim zgromadzonym. Artyści zapowiedzieli, że nie jest to ich ostatnia wizyta w Sławnikowicach.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dzień Babci i Dziadka w muzeach w Görlitz

Dzień Babci i Dziadka w muzeach

Kultura
wtorek, 16 stycznia 2018, 09:43
Dzień Babci będziemy tradycyjnie obchodzić 21 stycznia, czyli w niedzielę. Dzień później (22 stycznia) swoje święto mają także dziadkowie. Jest to doskonała okazja, aby odwiedzić dziadków i spędzić wspólnie nieco więcej czasu.
21 stycznia w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu odbędzie się koncert polskich i greckich kolęd | materiały prasowe UM

Koncert kolęd i piosenek świątecznych

Kultura
piątek, 12 stycznia 2018, 09:23
Najpiękniejsze polskie i greckie kolędy oraz piosenki świąteczne będą rozbrzmiewać w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu. Okazją do zorganizowania koncertu jest 70. rocznica przyjazdu drugiej emigracji Greków do naszego miasta.

Zobacz również

W Miejskim Domy Kultury w Zgorzelcu zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy. | materiały prasowe MDK Zgorzelec
Kultura
czwartek, 28 grudnia 2017, 09:36

Noworoczny koncert kolęd

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na wyjątkowy koncert kolęd...