NaStyku.pl

SOUNDSYSTEM STREET FETIVAL: PAPROOTA.ORG SOUND.SYSTEM

PAPROOTA.ORG SOUND.SYSTEM to w 100% własnoręcznie zbudowana wieża kolumn, przenosząca dźwięki w najwierniejszy sposób. W skład kolektywu wchodzi konstruktor, operator, dj Dusza oraz propagator muzyki netlabowej, dj V-tek.
Paproota.org Sound.system
Paproota.org Sound.system

 

Paproota.org Sound.System to kolumny powstałe w myśl idei DIY ("Zrób to sam"). Ich fundament stanowi 6 kolumn typu super scooper generujących niskopodłogowy, jeszcze słyszalny i już odczuwalny bas.

Konstruktorem i operatorem tego sound systemu jest Dusza, który od czerwca 2015 roku organizuje i nagłaśnia nim wrocławski cykl dubowy "Goodbass", promujący artystów wydających we współprowadzonym przez niego netlabelu Paproota.org, takich jak Vibronics, Mr Zebre, Rakoon czy Pablo Raster oraz selektorów i selektorki z krajowej sceny basowej.

Paprootowy sound system gościł na festiwalu Bass Camp 2016, gdzie z zaproszonymi artystami pełnił rolę sceny dziennej rozgrzewającej przed występami headlinerów, oraz na legendarnej krakowskiej sesji "Dub Temple". Na corocznym festiwalu w Wolimierzu, PAPSS nagłaśnia specjalnie przygotowaną plażę, znaną jako Dubova Bićka, gdzie propaguje basową alternatywę do sceny głównej.

Poza działalnością sound systemową DJ Dusza jest autorem kilkudziesięciu audycji poświęconych kulturze basu, zatytułowanych "Afriko" oraz dwóch EPek z własnymi produkcjami, dostępnych za darmo na Paproota.org.

Facebook: Paproota.org Sound.system i Afriko - audycja radiowa poświęcona kulturze bassu

Paproota.org Sound.system lokalizacja

Więcej o festiwalu tutaj - klik.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. FB K.Haytas

Idź precz - Karolina Haytas w premierowym duecie z Doniem

Kultura
poniedziałek, 19 lutego 2024, 11:45
Za kilka dni, a dokładnie 28 lutego usłyszymy nowy utwór wokalistki Karoliny Haytas w duecie z Doniem. Muzyk znany jest z hip-hopowej grupy Ascetoholix i swojej solowej działalności. Karolina wypromowała takie utwory jak “Złamana” czy “Jesienna refleksja"
fot. MDK Zgorzelec

Powraca Teatr Ziemi Zgorzeleckiej!

Kultura
piątek, 02 lutego 2024, 09:18
Być może niewiele już osób pamięta, ale Zgorzelec - odkąd istnieje jako miasto - zawsze miał teatr. Nadnyska scena była jedną z pierwszych w powojennej Polsce!

Zobacz również