NaStyku.pl

Janek Młynarski i jego Warszawskie Combo Taneczne w Zgorzelcu

W sobotę 15 czerwca 2019 r. o godzinie 19.00 przed Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu wystąpi Janek Młynarski i jego Warszawskie Combo Taneczne.
Koncert Janka Młynarskiego i jego Warszawskiego Comba Tanecznego w Zgorzelcu
Koncert Janka Młynarskiego i jego Warszawskiego Comba Tanecznego w Zgorzelcu

Kto lubi "warszawskie klimaty" a'la Kapela Czerniakowska na pewno nie będzie zawiedziony. Warszawskie Combo Taneczne zdobywało szlify grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar. Tego trzeba posłuchać!

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE W SKŁADZIE:

  • Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno
  • Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika
  • Maurycy Idzikowski – trąbka
  • Anna Bojara – piła
  • Sebastian Jastrzębski- gitara
  • Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
  • Wojtek Traczyk – kontrabas

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował.

Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.

Pełen program Dni Zgorzelca 2019

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Koncert na 250-lecie urodzin Józefa Elsnera

Klasyka na jubileusz

Kultura
środa, 19 czerwca 2019, 14:59
Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej, Muzeum Śląskie w Görlitz oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na koncert smyczkowy Hoffmeister-Qartet z okazji jubileuszu 250. urodzin polskiego muzyka i kompozytora Józefa Antoniego Franciszka Elsnera

Zobacz również

Program Dni Pieńska 2019
Kultura
czwartek, 30 maja 2019, 10:36

Dni Pieńska 2019

Gosia Andrzejewicz, Agata Sobocińska, zespół Top One oraz Andrea Lattari...