NaStyku.pl

Dni Miasta Zgorzelec 2019. Wiemy, kto wystąpi!

Dwa dni zabawy, koncertów i artystycznych wydarzeń. Wiemy już, kogo zobaczymy i usłyszymy podczas tegorocznego finału Dni Zgorzelca. Szykujcie się na muzyczną zabawę!
Program Dni Zgorzelca 2019
Program Dni Zgorzelca 2019

Znamy już program Dni Zgorzelca 2019. Impreza zbliżają się wielkimi krokami. Czerwiec upłynie nad Nysą Łużycką pod znakiem dobrej zabawy, koncertów, wydarzeń artystycznych i sportowych. A w weekend 22-23 czerwca podczas finału w zgorzeleckiDm amfiteatrze rozbrzmią największe przeboje Cleo, Goorala, Michała Szpaka i zespołu VIDEO.

Ale, ale… Tydzień wcześniej (15 czerwca) ze specjalnym koncertem przed Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu ze specjalnym koncertem (tak jak w ubiegłym roku Maciej Maleńczuk) wystąpi Janek Młynarski i jego Warszawskie Combo Taneczne.

 

Program Dni Zgorzelca 2019

 

Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego

Sobota (15.06) godz. 19.00

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

CLEO

Sobota (22.06) godz. 18.00 

Wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głodem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.

Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: soul, gospel, r’n’b, funk i hip hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji w wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti Labelle, Chaka Khan, Laryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 r. singiel „My Słowianie”, który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach około 100 mln razy. Utwór uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2014 r. W tym samym roku Cleo reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji, a jej występ uważany jest za jeden z najlepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji.

Wydana rok później płyta Hiper/Chimera uzyskała status potrójnej platyny. Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1,5 mln fanów, a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 200 mln razy. W 2016 r. Cleo wydała swój drugi album Bastet, który już przed trafieniem do sklepów (na etapie przedsprzedaży) uzyskał wyróżnienie złotej płyty.

Gooral

Sobota (22.06) około godz. 21.00

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość europejskich państw. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno.

Wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie.

Obecnie artysta skupiony jest na płycie Ethno Elektro 2, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Na płycie możemy usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego, z którym obecnie najczęściej można go zobaczyć na scenie oraz współtwórcę Psio Crew — Macieja Szymonowicza.

Michał Szpak

Niedziela (23.06) około godz. 21.00

Michał Szpak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów młodego pokolenia, który czerpie inspirację z muzyki lat 80-tych i 90-tych. Nie boi się także utworów klasycznych. Hitem okazała się jego ostatnia trasa zatytułowana "Classica Tour", w którą wyruszył wraz ze swoją siostrą, śpiewaczką operową - Marleną Szpak.

VIDEO

Niedziela (23.06) godz. 19.00

Zespół VIDEO to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: "Video Gra", "Nie Obchodzi Nas Rock" oraz "Doskonale Wszystko Jedno". Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", "Szminki róż", "Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy".

VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii "Najlepszy Zespół". W tym roku single "Wszystko Jedno" i "Ktoś Nowy" osiągnęły status Platynowych Płyt, a album album „Doskonale Wszystko Jedno” pokrył się złotem.

VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Bartek "Budyń" Szymański, Piotr Kowalewski, Paweł Stępień i Daniel Tyszkiewicz.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również