NaStyku.pl

Żyndzo-Błocka w galerii MDK

Od 15 lutego do 7 kwietnia w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu można będzie oglądać prace plastyczne lubańskiej malarki Wioletty Żyndzo-Błockiej.
Wioletta Żyndzo-Błocka / fot. MDK Zgorzelec
Wioletta Żyndzo-Błocka / fot. MDK Zgorzelec

Artystka urodziła się w 1951 roku w Lubaniu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W swoim rodzinnym mieście pracowała jako nauczycielka plastyki realizując się jednocześnie artystycznie. Także swoje lekcje prowadziła w sposób niekonwencjonalny. Organizowała plastyczne happeningi, inscenizacje, performance, działania parateatralne.

Maluje olejami, pastelami i akwarelami, tworzy formy przestrzenne i fotografuje otaczającą ją rzeczywistość. Interesuje się  muzyką, literaturą, filozofią, fizyką kwantową i wszystkim, co ją dotyka jako człowieka.

Uczestniczyła w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i w Niemczech. W swoim dorobku ma  wiersze i pisze książkę, którą chce wydać.

Jej motto brzmi :
Kim jestem ?
nie wiem…
może błękitnym niebem

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pomysł na spędzenia Dnia Kobiet

Opera in Love

Kultura
wtorek, 12 lutego 2019, 10:03
Koncert "Opera in Love" z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Sonori Ensemble to wyjątkowy koncert dedykowany wszystkim Paniom i nie tylko!
Zaproszenie na koncert karnawałowy

Koncert karnawałowy

Kultura
poniedziałek, 11 lutego 2019, 08:30
19 lutego o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się Koncert Karnawałowy tradycyjnie organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

Zobacz również

Polska Noc Kabaretowa 2019: PGE Turów Arena, 17 lutego, godz. 17.00
Kultura
czwartek, 31 stycznia 2019, 08:50

Polska Noc Kabaretowa 2019

Polska Noc Kabaretowa już po raz kolejny zagości w Zgorzelcu....