NaStyku.pl

Znamy program 31. Finału WOŚP w Zgorzelcu. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wracamy do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu gdzie w niedzielę, 29 stycznia będzie na mieszkańców czekać mnóstwo atrakcji! Sprawdź program.
fot. MDK Zgorzelec
fot. MDK Zgorzelec

Startujemy o 14.00 w holu MDK z Kapelą Pogranicze a następnie pokazami tanecznymi rozgrzewać nas będą Młodzi Duchem i tancerze Strefy Ruchu. Około 15:00 zapraszamy na występy wokalne i nazumbowanie z Organic Fitness. W tym samym czasie w sali konferencyjnej będziecie mogli zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego i wziąć udział w kursie pierwszej pomocy z uczniami ZSZiL w Zgorzelcu. Tuż przed 16:00 na scenie pojawią się Tacy Sami, a 16:30 to już koncert chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.  O godz. 17:00zaprezentujemy Wam odnowione witraże w holu MDK. To także pora pierwszej licytacji – liczymy na Wasz czynny udział! Po licytacji zatańczą dziewczyny z INNA SHOW, a o 17:30 ze swoim mini recitalem wystąpi Jurek Stachyra – uczestnik „Szansy na sukces 2022”. Punktualnie o 18:00licytujemy po raz drugi, a na scenie w sali konferencyjnej do tańców w kręgu porwą zgorzeleccy seniorzy. O 18:40 przećwiczymy cyrkowe sztuczki z CYRKUSEM.  W holu ruszy kolejna licytacjafinału, a po niej występ wokalny podopiecznych zajęć wokalnych przy MDK. 19:30 to jednocześnielicytacja i występ Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego (sala widowiskowa- wstęp za wrzut do puszki). Czas pomiędzy występami umilać będzie magik Adrian, a przez cały czas trwania finału w sali konferencyjnej ustawione będą stanowiska z atrakcjami lokalnych organizacji  i stowarzyszeń.

Równolegle zapraszamy Was na atrakcje przed MDK – wjadą samochody elektryczne ZKlaster, motocykle, wozy strażackie i wielkie ciężarówki. Przewieziemy Was powozem konnym i nakarmimy kiełbasą z ogniska, bigosem, pyszną zupą, ciastami z kawą lub herbatą – oczywiście za wrzut do puszki.

W dzień wielkiego Finału w godz. od 10:00 rano do 13:00 zapraszamy Was na podziwianie panoramy Zgorzelca z góry… to znaczy ze zgorzeleckiej Wieży Ciśnień, która dzięki uprzejmości PWiK Nysa Sp. z o.o. zostanie udostępniona chętnym. Co zrobić, aby wejść na górę? Dać coś od siebie do puchy.

Przybywajcie bawić się z nami i pokażcie jakie macie wielkie serducha.

W tym roku grają z nami: magik Adrian, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Klub Seniora, fundacja Nasze Dzieci, stowarzyszenie KulturBrücken Görlitz e.V., stowarzyszenie Femina, Szkoły Tęcza, uchodźcy z Ukrainy, Citronex Trans Energy, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, PWiK Nysa Sp. z o.o., zgorzeleccy motocykliści i wiele innych organizacji, klubów sportowych, stowarzyszeń i grup.

Przypominamy:

  • Przedmioty aukcyjne do piątku, 27 stycznia, do godz. 15.30 można przynosić do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1. Osoby do kontaktu: Aneta Hajduczek tel.: 787 205 230 lub Janusz Pawul tel.: 785 990 353. Wszystkie podarowane przedmioty, które nie znajdą nabywców w bezpośredniej licytacji, trafią po finale na wośpowe aukcje na allegro.
  • Miejska Biblioteka Publiczna prowadzi akcję „Abolicja” dla zalegających ze zwrotem książek – zwrot książki oraz przekazanie wpłaty na WOŚP (do puszki wolontariusza w bibliotece) powoduje anulowanie naliczonych kar.

Zobacz też: 

Zawidów: Za nami piękny koncert bożonarodzeniowy

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości w Zgorzelcu

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Przed nami Coolinaria - skosztuj pyszności podczas festiwalu wina i serów

Kultura
poniedziałek, 17 czerwca 2024, 08:39
Na Placu Pocztowym w Görlitz odbędzie się 5. edycja Festiwalu wina i smaków Coolinaria! Przez niemal całą sobotę, od godziny 11:00 do 21:00, na miłośników i smakoszy wina oraz regionalnych przysmaków czekać będą niemieccy i polscy wystawcy.
fot. Organizator

Przed nami Dni Zgorzelca 2024 - sprawdź program

Kultura
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:46
Gorąco, jak na początek lata przystało, zapraszamy na Dni Zgorzelca 2024. W pierwszy weekend wakacji spotykamy się w Amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, by wspólnie celebrować święto miasta i jego mieszkańców.

Zobacz również