NaStyku.pl

Zgorzelec: Zapraszamy na koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Marleny Dietrich pt. Alchemia Miłości

W nadchodzącą sobotę 20 maja w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Stalag VIII A odbędzie się koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Marleny Dietrich "Alchemia Miłości".
fot. Organizator
fot. Organizator

Po zeszłorocznym udanym koncercie, organizowanym w 25. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej, Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen pragną zaprosić na koncert piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej połączony z utworami z repertuaru Marleny Dietrich. „Alchemia miłości” to koncert w formie hippisowskiego muzycznego patchworku, w którym kolorowymi mozaikami materiałów są wpomniane wyżej utwory. Nici, którymi zostały połączone to luźne refleksje dotyczące obecnej sytuacji kobiet na świecie, feminizmu, intelektu, seksualności, a także te dotyczące wojny, wolności, miłości, zdrady czy tęsknoty – autorstwa Joanny Staneckiej.

Opracowaniem muzycznym zajął się Zibby Krebs, który stworzył nowoczesne klubowe aranżacje, nadając utworom blask aktualności.

Agnieszka Osiecka i Marlena Dietrich były kobietami, które piosenką nadały sens swoim epokom. Jedna z nich była poetką, autorką tekstów, druga aktorką i szansonistką. Agnieszka bawiła się słowem i tkała z wyrazów wzruszające treści w formie piosenek (lata 60.– 90.), rozświetlając trzem pokoleniom Polaków szarą codzienność. Natomiast Marlena (lata 30.–60.) gestem i głosem poruszała udręczone dwoma wojnami społeczeństwa.

Obydwie femmes fatales, uwodzące różnymi sposobami: jedna charakterystycznym głosem, druga fascynującymi rozmowami.

W sobotę 20.05.2023 r. o godz. 19:00 utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej i z repertuaru Marleny Dietrich zabrzmią w Europamieście Zgorzelec-Görlitz w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice 1, Zgorzelec).

Bilety na koncert (45 zł normalny/ 25 zł ulgowy*) będą sprzedawane w kasie wieczornej przed koncertem (od godz. 18:00).

*Ulga dotyczy: emerytek i emerytów, rencistek i rencistów, uczennic i uczniów, studentek i studentów, osób z niepełnosprawnością oraz osób bezrobotnych.

Kontakt i rezerwacja biletów: biuro@fpek.pl

O wykonawcach:

Joanna Stanecka jest polsko-niemiecką aktorką i szansonistką, absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dziś można ją usłyszeć zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, a także zobaczyć ostatnio w serialach „M jak Miłość”, „Na Wspólnej” czy „Polizeiruf 110”.

Zibby Krebs to polski muzyk z międzynarodowym doświadczeniem. Jest kompozytorem i muzykiem sesyjnym. Akompaniował i nagrywał płyty z czołowymi gwiazdami sceny polskiej i zagranicznej m.in. z Marylą Rodowicz, Czesławem Niemenem, Kasią Kowalską, Greggem Bissonette, JT Blantonem i Chrisem de Burgh.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Kultura
wtorek, 23 lipca 2024, 09:58
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.

Zobacz również