NaStyku.pl

Zbliża się XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej. Zobacz program imprezy

Burmistrz i Rada Miasta Zgorzelec zapraszają na XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej Zgorzelec 2024, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
fot. Organizator
fot. Organizator

Tegoroczna edycja Festiwalu zbiega się z 75. rocznicą przyjazdu drugiej emigracji Greków do Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz. 

Zgorzelec po raz kolejny małą Helladą! W jeden z lipcowych weekendów miastem znów zawładnie muzyka, która co roku wprowadza mieszkańców w grecki klimat. Liczymy mocno, że przypadnie on do gustu również tym, którzy zawitają do Zgorzelca w czasie tegorocznych wakacji.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu to przede wszystkim koncerty w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury, które odbędą się w dniach 20 i 21 lipca. W oba te dni w godzinach od 16:00 do 22:30 wystąpią zespoły i wykonawcy zarówno greckiej, jak i polskiej sceny muzycznej.

W sobotę usłyszymy zespół EPOMENI i grupę ELLINIKI KARDIA. Ze swoimi recitalami na scenie pojawią się także MARIUSZ KALAGA z zespołem MUZYCZNY KOKTAIL oraz LIVA URANIA i JORGOS PAPAISIDOROU z zespołem.

Sobotnie gwiazdy wieczoru to:

  • godz. 20:00 NIKOS RUSKETOS z grupą ORFEUSZ
  • godz. 21:00 Zespół BUDKA SUFLERA – obchodzący 50-lecie istnienia

W niedzielę zachęcamy do posłuchania uzdolnionych wokalistów biorących udział w Konkursie Grand Prix Festiwalu. Uczestnicy zaśpiewają dla nas zarówno greckie, jak i polskie utwory. Jury wybierze zwycięzców, którzy otrzymają nagrody pieniężne.

Ponadto na scenie amfiteatru pojawią się zespół MITHOSAGNIESZKA CHRZANOWSKA i SOKÓŁ ORCHESTRALIVA URANIA i JORGOS PAPAISIDOROU z zespołem oraz PIOTR KUŹNIAK z zespołu Trubadurzy. Tego dnia gwiazdą wieczoru będzie zespół NADIJA, który wystąpi o godz. 21:00.

Koncerty poprowadzą:

Zofia Czernicka – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka, Dariusz Świątkowski – czyli „Pan od muzyki” oraz Nikos Rusketos – gospodarz festiwalu.

Nie zapominajmy, że Festiwal Piosenki Greckiej to także imprezy towarzyszące, rozpoczynające się już w piątek, 19 lipca:

  • godz. 17:30 Otwarcie wystawy Kolory Prawosławia oraz Grecy Zgorzelca, MDK – wstęp wolny
  • godz. 18:00 – spotkanie autorskie z muzykiem i kompozytorem Nikosem Filaktosem, MDK – wstęp wolny
  • godz. 19:45 Uroczystość przed obeliskiem, Bulwar Grecki
  • godz.20:30 Biesiada Grecko ‐ Polska, Tawerna Naoussa (impreza za zaproszeniami i biletami wstępu)

Zapraszamy serdecznie!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Kultura
wtorek, 23 lipca 2024, 09:58
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.
fot. Organizator

Zaczynamy Street Art na pograniczu!

Kultura
czwartek, 04 lipca 2024, 09:38
Już w piątek, 5 lipca, koncertem grupy AQuartet rozpoczniemy cykl bezpłatnych wydarzeń kulturalnych „Street Art na pograniczu”, które towarzyszyć nam będą do końca wakacji i jeden dzień dłużej! Zapraszamy na plenerowe spotkania z muzyką i teatrem.

Zobacz również

fot. Organizator
Kultura
środa, 26 czerwca 2024, 09:24

Jakuby 2024 – zostań wystawcą

Zapraszamy do wzięcia udziału w największej imprezie rozrywkowo-handlowej na polsko-niemieckim...