NaStyku.pl

Zaproszenie na wystawę pt. „Przygoda z Nysą - życie nad rzeką

Już od 7 lutego do końca marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu będzie można zwiedzać wystawę „Przygoda z Nysą – życie nad rzeką”.
Przygoda z Nysą - życie nad rzeką: zaproszenie na wystawę
Przygoda z Nysą - życie nad rzeką: zaproszenie na wystawę

Człowiek od wieków wykorzystuje rzeki na wiele sposobów. W ich dolinach rozwinęło się rolnictwo, a nad brzegami powstało wiele miast. Rzeki wykorzystywane są do transportu towarów, ale także jako miejsce odpoczynku. Są również środowiskiem życia zamieszkałym przez szczególne rośliny i zwierzęta. O roli, życiu i znaczeniu rzeki, która jest nam wyjątkowo bliska – Nysy Łużyckiej, opowiada fascynująca wystawa „Przygoda z Nysą – życie nad rzeką”, opracowana w ramach projektu turystycznego „Przygoda z Nysą” przez Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga w Görlitz. Będzie ją można zwiedzać już od 7 lutego do końca marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Wystawa prezentuje biologiczną różnorodność Nysy Łużyckiej i jej doliny w miastach oraz na terenach przyległych w ujęciu przestrzennym i czasowym. Jej pierwsza część opowiada o przyrodzie ożywionej naszego regionu i często niedostrzeganych przyrodniczych osobliwościach. Dzięki modelom, których można dotykać oraz interaktywnym, wielojęzycznym planszom opracowanym w zrozumiały i przystępny także dla najmłodszych odbiorców sposób, ekspozycja pozwala pogłębić wiedzę o życiu rzek, doskonale się przy tym bawiąc. Od maja wystawę będzie można oglądać w Muzeum Przyrodniczym im. Senckenberga w Görlitz.

 Wypreparowany bóbr / fot. Jacqueline Gitschmann


Wypreparowany bóbr / fot. Jacqueline Gitschmann

Model kiełża rzecznego do dotykania / fot. Jacqueline Gitschmann
Model kiełża rzecznego do dotykania / fot. Jacqueline Gitschmann

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również