NaStyku.pl

Zaproś Muzeum Śląskie do domu!

Muzeum Śląskie w Görlitz prezentuje nowy cykl krótkich filmów: "O postaciach i eksponatach", w którym przedstawia swoje szczególne, cenne i znaczące eksponaty.
Muzeum Śląskie w Görlitz prezentuje nowy cykl krótkich filmów: "O postaciach i eksponatach" / fot. Muzeum Śląskie
Muzeum Śląskie w Görlitz prezentuje nowy cykl krótkich filmów: "O postaciach i eksponatach" / fot. Muzeum Śląskie

Co tydzień na stronie internetowej muzeum oraz na kanale YouTube umieszczane są kolejne odcinki z serii dziesięciu filmów. Już można obejrzeć trzy z nich.

Zaproś Muzeum Śląskie do domu, rozsiądź się wygodnie w fotelu z kubkiem ciepłej herbaty i obejrzyj jeden z filmów. W jednym z odcinków przedstawiona została ciekawa postać: Ernestine Rücker, która swego czasu była najstarszą kobietą w Karkonoszach. W 1933 roku jako stuletnia modelka pozowała rzeźbiarzowi Cirillo dell' Antonio. Opowiedziała mu wówczas o swoim życiu. Czy powierzyła mu swój sekret długowieczności? Jak to możliwe, że można się tak bardzo zestarzeć i pozostać tak pięknym? Zobaczcie sami!

Filmy w jezyku polskim dostępne są na stronie internetowej Muzeum Śląskiego:
https://www.schlesisches-museum.de/pl/wystawy/eksponaty-przedstawione-na-filmie oraz na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCGt405grWscKnhAOOSs22lg 

Produkcja została dofinansowana przez Komisarza Federalnego ds. Kultury i Mediów w ramach programu „Nowy start” oraz przez Wolny Kraj Związkowy Saksonia.

Muzeum Śląskie w Görlitz

Zostało otwarte w 2006 roku i prezentuje dzieje i kulturę Śląska, zarówno w kontekście tradycji niemieckich, jak i europejskich wpływów kulturowych. Blisko 1000 eksponatów opowiada o zmiennych losach regionu i jego mieszkańców od średniowiecza do końca II wojny światowej. W zbiorach muzeum znajdują się m.in. dzieła sztuki i pamiątki historyczne, malarstwo na szkle, ceramika i porcelana, pamiątki ucieczki i wypędzenia czy też bogata kolekcja zdjęć.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również