NaStyku.pl

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

Z okazji Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, znakomitym, niepowtarzalnym polskim satyrykiem, aktorem, pisarzem, malarzem z dyplomem ASP.
fot. MBP w Zgorzelcu
fot. MBP w Zgorzelcu

Jacek Fedorowicz to mistrz polszczyzny, uważny obserwator i niestrudzony naprawiacz polskich obyczajów. Zawsze po właściwej stronie sporu, ostatni Mohikanin zanikającej polskiej inteligencji. Ceniony, także przez polemistów i przeciwników, twórca błyskotliwej, czasem ostrej ale zawsze celnej satyry.

Autor kilkunastu książek, m.in.: „Mistrz offu” (2019), „Chamo Sapiens” (2018), „Święte krowy na kółkach” (2017). Za swą twórczość i obywatelską postawę odznaczony w 2007 roku Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (odznaczenie odebrał w roku 2011 z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego) oraz w 2009 medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Laureat wielu cennych nagród za twórczość i działalność kulturalną.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury 12 maja 2023 roku o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również