NaStyku.pl

Zamiast Altstadtfest zorganizują festyn rodzinny i spływ na Nysie

Pandemia już po raz drugi pokrzyżowała plany spółki Kulturservice, która wraz ze zgorzeleckim Miejskim Domem Kultury organizuje największą imprezę na polsko-niemieckim pograniczu.
W Görlitz nie odbędzie się tradycyjna impreza, którą oficjalnie otwierali na moście Staromiejskim burmistrzowie / fot. J. Purej
W Görlitz nie odbędzie się tradycyjna impreza, którą oficjalnie otwierali na moście Staromiejskim burmistrzowie / fot. J. Purej

Nasi sąsiedzi nie chcą się jednak całkiem się poddać i zamiast tradycyjnego festiwalu, planują mniejsze wydarzenia.

Uważamy, że w tym roku realistyczna jest organizacja małych wydarzeń, dlatego zorganizujemy niektóre znane z festiwalu wydarzenia. Będą to np. spływ na byle czym na Nysie, z niemieckimi i polskimi załogami, duże polsko-niemieckie śniadanie, czy festyn rodzinny – zapowiada Stephanie Rikl z Kulturservice Görlitz.  

Wydarzenia będą odbywać się od końca czerwca do września. Szczegóły będą dostępne na stronie internetowej pod adresem: www.altstadtfest-goerlitz.com.

Spływ na byle czym oraz polsko-niemieckie śniadanie zostały zaplanowane na ostatni weekend lipca (31.07-01.08). Na początku sierpnia, w parku Nikolaizwinger odbędzie się również średniowieczny jarmark, z kuglarzami i pokazami artystycznymi oraz kulinarnymi przysmakami.

Organizatorzy zastrzegają, że planowane wydarzenia będą mogły się odbyć, o ile pozwolą na to przepisy o ochronie przed zakażeniami.

Święto Starego Miasta Görlitz to prawdopodobnie największa impreza na polsko-niemieckim pograniczu. Tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend sierpnia. Trwa 3 dni. Bawią się na niej tysiące Niemców i Polaków.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również