NaStyku.pl

Zaczynamy Street Art na pograniczu!

Już w piątek, 5 lipca, koncertem grupy AQuartet rozpoczniemy cykl bezpłatnych wydarzeń kulturalnych „Street Art na pograniczu”, które towarzyszyć nam będą do końca wakacji i jeden dzień dłużej! Zapraszamy na plenerowe spotkania z muzyką i teatrem.
fot. Organizator
fot. Organizator

„Street Art na pograniczu” to cykl otwartych, bezpłatnych wydarzeń plenerowych, współorganizowanych przez Urząd Miasta Zgorzelec i spółkę Kulturservice Görlitz w ramach projektu pn. „20 LAT RAZEM W UE!”.

Program wakacyjnych spotkań z muzyką i teatrem ulicznym podzielono na dwa bloki tematyczne – Piątkowe Granie Na Trawie i Teatr w Plenerze:

 Gośćmi Piątkowego Grania Na Trawie, czyli muzycznych wieczorów na skwerze im. ks. Jerzego Popiełuszki będą:

 • 5 lipca: Grupa AQuartet z programem „Legendy Polskiego Rocka”
 • 12 lipca: Anna Nguyen z zespołem i programem „2000s hits”
 • 26 lipca: Anna Lipiak z recitalem fortepianowym
 • 2 sierpnia: Zespół Blue Bossa, który przywiezie do Zgorzelca brazylijskie i jazzowe rytmy
 • 9 sierpnia: TOP! Orkiestra Na Dużym Rowerze – unikalna, jedyna w swoim rodzaju orkiestra…rowerowa
 • 16 sierpnia: Paulina Cynkar z zespołem – Tribute to Whitney Houston

Wszystkie koncerty będą się rozpoczynać o godz. 19.00. W przypadku niepogody koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury.

Teatr w Plenerze, czyli spektakle teatralne:

w parku im. Ignacego Paderewskiego:

 • 14 lipca: „Ristorante”, pełen latających warzyw, słodkich tortów i fajtłapowatych kelnerów spektakl komediowy znakomitego Teatru Na Walizkach
 • 27 lipca: „Cyrkowa Podróż”, nawiązujący do tradycji objazdowych grup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell arte, autorski spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kubika

w Amfiteatrze miejskim przy ul. Parkowej:

 • 10 sierpnia: TOP!  „Arcadia”, wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, inspirowany poezją Tadeusza Różewicza spektakl o życiu i wszystkich jego etapach, w wykonaniu znakomitego krakowskiego Teatru KTO

w przestrzenie miejskiej (dokładna lokalizacja wkrótce):

 • 17 sierpnia:  Przedstawienie „In Blue” będące udanym połączeniem teatru pantomimy, tańca, cyrku i happeningu. Familijny spektakl Teatru AKT zabiera widzów w podróż do krainy wyobraźni, na spotkanie z nimfami, syrenami, konikami wodnymi i innymi baśniowymi stworami.
 • 1 września:  Pełen śpiewu i tańca „Wodewil Warszawski”, spektakl Teatru Pijana Sypialnia, który wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Zachwycające widowisko zabiera widzów w przedwojenne czasy, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Kultura
wtorek, 23 lipca 2024, 09:58
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.

Zobacz również

fot. Organizator
Kultura
środa, 26 czerwca 2024, 09:24

Jakuby 2024 – zostań wystawcą

Zapraszamy do wzięcia udziału w największej imprezie rozrywkowo-handlowej na polsko-niemieckim...