NaStyku.pl

Wystawa Inside Out

Wystawa "Inside Out" prezentuje prace dwóch artystek: Nory Mesaros (Serbia) i Mony Pourebrahim (Iran), które przybyły do Niemiec, aby kontynuować studia artystyczne, żyć i pracować.
Wernisaż odbędzie się w czwartek, 27 czerwca o godz. 17:00
Wernisaż odbędzie się w czwartek, 27 czerwca o godz. 17:00

Obie zastanawiają się nad wielkimi pytaniami o ludzką egzystencję w kontekście zmieniającej się sytuacji globalnej i łączą to z własnymi doświadczeniami.

Nora Mesaros (1990 r.), pochodzi z Serbii. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Nowym Sadzie w Serbii. Od 2015 roku kontynuje naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Jej medium to rysunek. Artystka bada związki ludzi z krajobrazami oraz ich mieszkaniami i znajduje poetyckie, surrealistyczne obrazy. Pokazuje domy z typowymi formami architektonicznymi i ich wnętrzami, roślinami domowymi, meblami. Domy wydają się opuszczone, nawet wnętrza są pozbawione śladów ich mieszkańców.

Mona Pourebrahim urodziła się w Iranie, w 1985 roku. Najpierw studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Teheranie, później na ASP w Münster i w Dreźnie. Głównym tematem jej malarstwa jest również krajobraz. Temat ten obejmuje myślenie o związku ludzi z ich naturalnym środowiskiem. Jej prace przedstawiają m.in. górzyste krajobrazy, w których umieszcza pojedyncze postacie lub małe grupy. Pokazuje ich wpływ na naturę, a także jej zagrożenie ze strony ludzkiej interwencji.

Wystawa jest częścią cyklu "Młodzi Mistrzowie", powstałego we współpracy Kultur.Service Görlitz, Wyższej Szkoły Artystycznej w Dreźnie i Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac Nory Mesaros i Mony Pourebrahim "Inside out" w czwartek, 27 czerwca 2019, o godz. 17.

GALERIA BRÜDERSTRASSE

Brüderstraße 9, 02826 Görlitz

Wystawa czynna:

28 czerwca - 29 września 2019

Godziny otwarcia:

pon-pt 11-18, sob 13-18

wstęp wolny

www.galerie-goerlitz.de

Zaproszenie na wernisaż wystawy Inside Out

Zaproszenie na wernisaż wystawy Inside Out

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również