NaStyku.pl

Worcation przeniesione do wirtualnego świata

Jak wygląda internetowa wymiana młodzieży? Jak można spotkać się online? Na te i wiele innych pytań wkrótce wspólnie poszukamy odpowiedzi!
Worcation / fot. Jakub Purej
Worcation / fot. Jakub Purej

Worcation - międzynarodowa wymiana młodzieży, odbywająca się już od 13 lat w Europamieście GörlitZgorzelec, tym razem zostanie przeprowadzona w wirtualnej rzeczywistości. Tegoroczna edycja projektu potrwa od 25 lipca do 7 sierpnia. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji platformę komunikacyjną. Ponadto wezmą udział w specjalnie przygotowanym programie, wypełnionym zarówno nowymi, jak i znanymi treściami. Niektóre z jego punktów będą udostępnione publicznie dla wszystkich zainteresowanych.

Pierwszym ze wspominaych punktów jest oficjalna inauguracja projektu 25 lipca o godz. 18:00 połączona z wirtualnym oprowadzaniem po miejscu pamięci Stalag VIII A. Podczas transmisji uczestnicy będą mieli okazję zadawania pytań, na które odpowiedzą przewodnicy.

Kolejnym wydarzeniem otwartym będą rozoczynające się w niedzielę 26 lipca o 18:00 warsztaty online pt. Spoken Word, podczas których uczestnicy nauczą się tworzyć prawdziwe teksty sceniczne oraz poznają sposoby, jak przy użyciu mimiki i gestów tchnąć życie w wypowiadane słowa. Ponadto będą mieli możliwość pracy z rymami, językiem i rytmiką, co pozwoli im oswoić się ze sceną. Warsztaty poprowadzi Jessy James LaFleur.

Wykład Sabine Kirst na temat „Hate Speech and ist impact on democracy“ (pt. Mowa nienawiści i jej wpływ na demokrację) to ostatnie z otwartych wydarzeń, zaplanowane na środę 5 sierpnia o 18:00. Wydarzenie odbędzie się we współpracy z Saksońką Centralą Edukacji Politycznej.

Wszystkie wydarzenia w ramach Worcation 2020 online odbędą się w języku angielskim.

Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w wymianie młodzieży Worcation 2020 lub w pojedynczych wydarzeniach, prosimy o rejestrację pod linkiem: https://forms.gle/T97yC4YZd6eMsquZ8

Meetingpoint Music Messiaen czeka na Państwa liczne zgłoszenia!

Dalsze informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: https://www.meetingpoint-music-messiaen.net/

Worcation 2020 program

Worcation 2020 program

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Kultura
wtorek, 28 lipca 2020, 11:11
Ze względu na wyjątkową architekturę Görlitz coraz częściej staje się planem filmowym dla międzynarodowych produkcji kinowych.
Spotkanie Kresowe w Gozdaninie

Spotkanie Kresowe w Gozdaninie

Kultura
środa, 15 lipca 2020, 08:44
Tradycyjnie w lipcu na terenie Gminy Zgorzelec odbywa się „Spotkanie Kresowe” upamiętniające wydarzenia na Ziemi Wołyńskiej sprzed lat.

Zobacz również