NaStyku.pl

Wojna o polskie Kresy Północno-Wschodnie w latach 1918-1920

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na spotkanie z historykiem, przyrodnikiem i podróżnikiem, autorem wielu książek oraz prac o Górnych Łużycach – Waldemarem Beną. Tematem wykładu będzie "Wojna o polskie Kresy Północno-Wschodnie w latach 1918-1920".
Wykład pt. "Wojna o polskie Kresy Północno-Wschodnie w latach 1918-1920" poprowadzi dobrze znany w regionie Waldemar Bena.
Wykład pt. "Wojna o polskie Kresy Północno-Wschodnie w latach 1918-1920" poprowadzi dobrze znany w regionie Waldemar Bena.

Waldemar Bena ma w swoim dorobku wiele naukowych i popularnonaukowych publikacji poświęconych przyrodzie i historii naszego regionu, m.in.: Polskie Górne Łużyce, Wędrówki po powiecie zgorzeleckim, Dzieje Puszczy Zgorzelecko-Osiecznickiej, Dolina rzeki Kwisy, Przyroda Borów Dolnośląskich, Z biegiem Kwisy – przyroda i człowiek.

Każdy, kto choć raz uczestniczył w spotkaniu z Beną wie, że jest on prawdziwą skarbnicą różnorodnej i rozległej wiedzy. Jest to wynik dociekliwości i naukowych metod badawczych, które od lat konsekwentnie stosuje w swojej pracy. Tym razem historyk podejmie temat wojny z bolszewicką Rosją, która była jednym z kluczowych momentów w historii II Rzeczpospolitej. Waldemar Bena w ostatnich latach kilkakrotnie odwiedził dawne Kresy i tereny walk, a teraz opowie nam o historii i własnych odkryciach.

Jest to kolejny bezpłatny wykład organizowany przez Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu w ramach cyklu spotkań ze specjalistami organizowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 1000-lecia podpisania pokoju w Budziszynie.

Wykład odbędzie się 1 marca o godzinie 18.00 w Domu Jakuba Böhme przy ul. Daszyńskiego 12 w Zgorzelcu (sala na poddaszu). Zapraszamy!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również