NaStyku.pl

Wielki jazz pod zieloną kopułą

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert „Tribute to Tomasz Stańko” w wykonaniu kwartetu Piotra Schmidta z gościnnym udziałem saksofonisty Kestutisa Vaiginisa.
Tribute to Tomasz Stańko
Tribute to Tomasz Stańko

Usłyszymy dźwięki, które przez krytyków opisywane są m.in tak:

„Ta muzyka rozdziera serce, jest melancholijna, pełna smutku i ... piękna" - Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum (European Jazz Network, February 2019).

„To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie" -Wulf Muller (Okeh Records - Sony Music Germany).

Piotr Schmidt, jeden z najciekawszych trębaczy polskiego jazzu wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas), stworzyli autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu „Tribute to Tomasz Stańko”.

Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat. We wrześniu 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta - Dark Morning. „Tribute to Tomasz Stańko”, jak mówi Piotr Schmidt, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko dostarczała mu przez wiele ostatnich lat.

Koncert „Tribute to Tomasz Stańko” odbędzie się w MDK 21 września, początek godz. 18, bilety 30 zł do nabycia w MDK.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Kultura
wtorek, 28 lipca 2020, 11:11
Ze względu na wyjątkową architekturę Görlitz coraz częściej staje się planem filmowym dla międzynarodowych produkcji kinowych.
Worcation / fot. Jakub Purej

Worcation przeniesione do wirtualnego świata

Kultura
piątek, 17 lipca 2020, 11:48
Jak wygląda internetowa wymiana młodzieży? Jak można spotkać się online? Na te i wiele innych pytań wkrótce wspólnie poszukamy odpowiedzi!

Zobacz również