NaStyku.pl

W imieniu MDK w Zgorzelcu zapraszamy na koncert pt. Chopin wieczorową porą

Jesienna słota, przygaszone światła i cudowna muzyka Fryderyka Chopina. W imieniu MDK Zgorzelec zapraszamy na klimatyczny koncert "Chopin wieczorową porą".
fot. Organizator
fot. Organizator

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert pieśni Fryderyka Chopina. W programie pt. „Chopin wieczorową porą” znajdzie się zbiór dzieł kompozytora op.74 Wystąpią: Agnieszka Drożdżewska – sopran, Dawid Dubec – baryton, Witold Janusz – fortepian.

Agnieszka Drożdżewska jest teoretykiem muzyki i wokalistką. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. Carol Richardson i Ingrid Kremling-Domansky, a ostatnio Ines Salazar we Włoszech. W 2010 r. otrzymała tytuł doktora nauk o sztuce w Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Specjalizuje się w badaniach nad dawną muzyką operową na Śląsku.

Dawid Dubec, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego Anny Radziejewskiej oraz w klasie dyrygentury chóralnej Violetty Bieleckiej. Wykonuje dzieła operowe, oratoryjne, kantatowe, pieśni oraz utwory współczesne. Współpracował z Filharmonią Narodową w Warszawie, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Szczecińską, Warszawską Operą Kameralną, Narodowym Forum Muzyki.

Witold Janusz ukończył studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Włodzimierza Obidowicza w 1998 roku. Specjalizuje się w kameralistyce fortepianowej, a w szczególności w liryce wokalnej, choć jego doświadczenia obejmują także współpracę z instrumentami smyczkowymi i dętymi. Jest laureatem szeregu nagród specjalnych dla pianistów – akompaniatorów. W 2009 roku otrzymał tytuł doktora sztuki.

16 października (niedziela) godz. 18 
bilety: 10 zł 
MDK Zgorzelec
ul. Parkowa 1

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

fot. zdjęcie ilustracyjne
Życie
poniedziałek, 26 września 2022, 09:19

Jesienna dieta dla seniora

Jesień to piękna, kolorowa pora roku, która w Polsce otwiera...