NaStyku.pl

Te firmy otworzą swoje nowe zakłady we Wrocławiu i okolicach w 2024 roku

Wrocław to bardzo atrakcyjne miejsce dla wielu polskich i zagranicznych firm. W stolicy Dolnego Śląska i jej bliskiej okolicy regularnie budowane są nowe zakłady, które oznaczają tworzenie kolejnych miejsc pracy.
Co nowego pojawi się we Wrocławiu w 2024 roku?
Co nowego pojawi się we Wrocławiu w 2024 roku?

Jakie przedsiębiorstwa planują otworzyć swoje sklepy, magazyny i inne obiekty na terenie Wrocławia w 2024 roku? Odpowiadamy.

Kolejne miejsca pracy w stolicy Dolnego Śląska

Stolica Dolnego Śląska wręcz obfituje w miejsca pracy. Na jej obrzeżach znajdują się dziesiątki różnych, sporych rozmiarów zakładów. W tym mieście i jego okolicach znajdziemy aż 27 firm, które zatrudniają przynajmniej 1000 osób. Spośród nich warto wyróżnić Kaufland Polska, który ma tutaj swoją główną siedzibę, odpowiadający za wiele sieci gastronomicznych Amrest, czy też Santander Consumer Bank.

Pod Wrocławiem znajduje się też wiele zakładów produkcyjnych. Działa tam firma Align, która do 2025 roku planuje zatrudniać 2500 osób w branży produkcji sprzętu medycznego. Spory zakład posiadało także Volvo, które produkowało autobusy. Dokładniej mowa o zakładzie w Swojczycach, który zatrudnia aż 1500 osób. Na początku 2024 roku ten zakład ma się natomiast zamknąć. Jego pracownicy mogą jednak liczyć na to, że wolne etaty będą czekać na nich gdzieś indziej.

Co nowego pojawi się we Wrocławiu w 2024 roku?

W 2024 roku otworzyć mają się dwie, bardzo ważne inwestycje. Pierwsza zapełni lukę po działalności Volvo. Część zakładu przy ul. Mydlanej ma zostać przejęta przez Vargas Holdings. Firma ta będzie tam produkować pompy ciepła poprzez swoją spółkę Airy. Około ⅓ pracowników Volvo ma przejść do nowego właściciela fabryki.

W 2024 roku działanie ma rozpocząć też imponujący kompleks Quorum. Ma on dostarczyć aż 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego część będzie miała funkcję biurową. 4 tys. m2 mają być zajmowane przez biuro irlandzkiej firmy Keywords Studios, która również zapowiedziała otwarcie we Wrocławiu na 2024 rok.

Dużą inwestycję ma zakończyć także Nokia. Najmie ona nowy budynek o nazwie Citylink. Jest to centrum badań i rozwoju, które powstaje w okolicy węzła AOW Wrocław Stadion. Obiekt liczący 13 300 m2 ma zawierać biura, pomieszczenia technologiczne oraz część laboratoryjno-badawczą. Nokia planuje tam pracować nad optymalizacją swoich produktów, szczególnie pod kątem mniejszego zużycia zasobów sieciowych.

Praca we Wrocławiu w nowych, ale też istniejących już firmach dostępna jest na stronie GoWork. Znajdziesz tam oferty pracy publikowane przez największe podmioty, których lokalizacją jest Wrocław.

Inwestycje w rejonie Wrocławia, które otworzą się po 2024 roku

Wiele inwestycji w rejonie Wrocławia jest już w trakcie projektowania, czy nawet budowy. Na ich otwarcie trzeba będzie jednak poczekać nieco dłużej. Plan stworzenia sporego zakładu w podwrocławskiej Miękini ogłosił Intel. Gigant w branży przemysłu komputerowego i nowoczesnych technologii planuje produkować tam półprzewodniki. W ten sposób uda mu się stworzyć kompleksowy łańcuch dostaw na terenie Europy.

Łączna wartość inwestycji amerykańskiej firmy ma wynieść aż 4,6 miliarda dolarów. Intel to największy na świecie producent układów scalonych oraz mikroprocesorów. Dzięki temu w najbliższych latach pojawią się zupełnie nowe oferty pracy. Wrocław w ten sposób stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miastem dla osób, które szukają zatrudnienia.

Wszystkie wrocławskie inwestycje zmierzają do jednego. To miasto w przyszłości może stać się jednym z największych centrów produkcji elektroniki w Europie. Już teraz Dolny Śląsk może pochwalić się ogromnym udziałem w rynku nowych technologii. Pod Wrocławiem znajdziemy między innymi największą w europie fabrykę baterii do samochodów elektrycznych.

Aktualna ocena: 2,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również