NaStyku.pl

Święto Pierogów w Gronowie

W sobotę, 15 czerwca br. Gronów stał się prawdziwą stolicą pierogów. Mieszkańcy oraz goście z okolicznych miejscowości tłumnie zebrali się w świetlicy wiejskiej, aby wspólnie świętować I Święto Pierogów.
fot. Gmina Zgorzelec
fot. Gmina Zgorzelec

Jednym z punktów programu było wybieranie najlepszych pierogów, w którym udział wzięły KGW Sławnikowice, KGW Gronów oraz KGiGW Trójca prezentując swoje autorskie przepisy i różnorodne smaki pierogów. Najlepsze pierogi wg. jury przygotowało KGW w Gronowie na drugim miejscu ex aequo Sławnikowice i Trójca.

Odbył się również konkurs na rodzinne lepienie pierogów oraz wybory Miss i Mistera pieroga. Dla przybyłych do Gronowa organizatorzy przygotowali degustację różnorodnych pierogów.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także rozrywki kulturalnej. Wystąpił Klub Seniora z Gronowa, który zaprezentował bogaty program artystyczny. Seniorzy zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne, wprowadzając zgromadzonych w wyjątkowy nastrój i dodając świętu jeszcze więcej kolorów i radości.

Wśród Zaproszonych Gości byli Wójt Piotr Machaj, Dyrektor CRT Mirosław Celuch, Właściciel Kopalni Bazaltu w Gronowie Krystian Grzegorz Stankowiak oraz DyrektorKopalni Dariusz Gawlik, a także Sołtysi z gminnych miejscowości.

Więcej zdjęć TUTAJ

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Kultura
wtorek, 23 lipca 2024, 09:58
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.

Zobacz również