NaStyku.pl

Srebrny Certyfikat Członkostwa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej dla Zgorzelca

31 stycznia podczas uroczystej gali we wrocławskim ratuszu zastępca burmistrza Zgorzelca Radosław Baranowski odebrał Srebrny Certyfikat Członkostwa przyznany Miastu Zgorzelec z okazji obchodów 20-lecia Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
Srebrny Certyfikat Członkostwa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej dla Miasta Zgorzelec
Srebrny Certyfikat Członkostwa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej dla Miasta Zgorzelec

Dolnośląska Organizacja Turystyczna została powołana do życia w styczniu 2000 roku przez ówczesne władze samorządowe Dolnego Śląska.  Miasto Zgorzelec dołączyło do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej niemal od samego początku bowiem w 2005 roku. Obecnie grono to urosło do liczby 153 członków reprezentujących wszystkie najważniejsze podmioty branży turystycznej Dolnego Śląska, które zrzeszyły się celem wspólnego promowania posiadanych walorów i rozsławiania wyjątkowości turystycznej regionu.

Jak powiedział podczas gali marszałek Cezary Przybylski: Stowarzyszenie DOT od 20 lat nie tylko wspiera rozwój turystyki na Dolnym Śląsku, ale także promuje jego wizerunek w kraju i na świecie. To dzięki ciężkiej pracy jego członków nasz region jest wymarzonym miejscem dla miłośników kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej, dla narciarzy czy pasjonatów historii i architektury.

Przez ostatnich 20 lat Dolnośląska Organizacja Turystyczna zrealizowała kilkadziesiąt projektów mających na celu rozwój turystyki w regionie. Łączna kwota samych tylko dotacji, jakie udało się w tym czasie pozyskać z różnych źródeł, to ponad 15 mln zł. W tym znalazły się środki m.in. z polskich ministerstw, Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Samorządu Województwa, RPO dla Województwa Dolnośląskiego oraz innych programów unijnych (Phare, Interreg, Erasmus+).

Dzięki działaniom DOT Dolny Śląsk był reprezentowany łącznie przez 1300 dni na różnych imprezach targowych, region odwiedziło blisko 1500 dziennikarzy i przedstawicieli biur podróży w ramach wizyt studyjnych, wydano ponad 4,2 miliona wydawnictw drukowanych. Dolnośląska Organizacja Turystyczna jest także twórcą regionalnego serwisu internetowego www.dolnyslask.travel oraz zarządza mediami społecznościowymi pod hasłem Dolny Śląsk Travel.

XX-lecie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej / fot. UM Zgorzelec

20-lecie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej / fot. UM Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Niedzielny Lajf z gongami

Niedzielny Lajf z gongami

Kultura
wtorek, 22 września 2020, 12:15
„Niedzielne lajfy” to umowny tytuł nowej propozycji Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu na jesień.

Zobacz również

MDK Zgorzelec zapowiada "hybrydową" jesień
Kultura
środa, 16 września 2020, 12:49

Jesień pod Zieloną Kopułą

Jesienna "ramówka" Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu to, oprócz codziennych...