NaStyku.pl

Spotkanie Kresowe w Gozdaninie

Tradycyjnie w lipcu na terenie Gminy Zgorzelec odbywa się „Spotkanie Kresowe” upamiętniające wydarzenia na Ziemi Wołyńskiej sprzed lat.
Spotkanie Kresowe w Gozdaninie
Spotkanie Kresowe w Gozdaninie

Tegoroczne wydarzenie odbyło się 11 lipca na Świetlicy Wiejskiej w Gozdaninie, którego organizatorami było Stowarzyszenie „Strażnicy Pamięci Ziemi Zgorzeleckiej” oraz Sołectwa Gozdanin i Rudzica przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Wójta Gminy Zgorzelec Piotra Machaja. W swoim przemówieniu mówił o potrzebie organizacji spotkań upamiętniających wydarzenia na Ziemi Wołyńskiej, które są żywą lekcją historii dla kolejnych pokoleń.

Laureat III miejsca konkursu literackiego „Polska moim Domem” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu Tadeusz Świetliński zaprezentował konkursową pracę pt. „Godło: Kresy”. Następnie Kresowiak Stanisław Maguliszyn wspominał czasy swojego dzieciństwa i młodości, rodzinny dom i opowiadał o tym, co przeżył przy przesiedleniu. Zebrani w świetlicy wiejskiej mogli podziwiać wystawę plansz ze zdjęciami i informacjami pn. „Kresy – pamiętamy!”.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy kawie i słodkich wypiekach, o które zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gozdaninie. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację oraz przybyłym gościom.

Spotkanie Kresowe 2020 w Gozdaninie

Spotkanie Kresowe 2020 w Gozdaninie

Spotkanie Kresowe 2020 w Gozdaninie

Spotkanie Kresowe 2020 w Gozdaninie

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Kultura
wtorek, 28 lipca 2020, 11:11
Ze względu na wyjątkową architekturę Görlitz coraz częściej staje się planem filmowym dla międzynarodowych produkcji kinowych.
Worcation / fot. Jakub Purej

Worcation przeniesione do wirtualnego świata

Kultura
piątek, 17 lipca 2020, 11:48
Jak wygląda internetowa wymiana młodzieży? Jak można spotkać się online? Na te i wiele innych pytań wkrótce wspólnie poszukamy odpowiedzi!

Zobacz również