NaStyku.pl

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą

Referat ds. kultury Śląska przy Muzeum Śląskim w Görlitz oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zapraszają na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą wokół jego najnowszej książki Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych.
fot. Organizator
fot. Organizator

Sam autor tak o niej mówi:

Tu, na »Ziemiach Odzyskanych«, miało po wojnie miejsce jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w dwudziestowiecznej historii Europy. To tu, w tych wszystkich Wrocławiach i Szczecinach, Polska stanęła przed jednym z największych cywilizacyjnych wyzwań – przemienieniem Niemiec w Polskę. Ale wciąż widać szwy, którymi pozszywali Polski przedwojenną i powojenną. I dlatego ja, kundel »Ziem Odzyskanych«, zlepiony z tutejszych i przyjezdnych, ruszyłem w tę dziwną podróż po »Odzyskanych«, po Poniemiecczyźnie, żeby to wszystko ujrzeć na własne oczy.

  • 1 marca 2024, 
  • godzina 17:00,
  • Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu,
  • wstęp wolny

Zbigniew Rokita (ur. 1989 w Gliwicach) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Jego Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku (2020) została w 2021 r. wyróżniona podwójną Nagrodą Literacką Nike: jury oraz czytelników. Jest także autorem sztuk teatralnych i stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego. Mieszka w Katowicach.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również