NaStyku.pl

„Spływ na byle czym” ODWOŁANY! Powód?

Zaplanowany na najbliższą sobotę, 24 lipca, spływ na byle czym na Nysie Łużyckiej został odwołany przez spółkę Görlitzer Kulturservice po wspólnej ocenie sytuacji z niemieckimi służbami: DLRG i THW.
Jakubowy Spływ na Byle Czym - zdjęcie nr 37
Jakubowy Spływ na Byle Czym - zdjęcie nr 37

Decydującym czynnikiem jest zbyt duża prędkość prądu w nurcie rzeki i zbyt wysoki poziom wody na Nysie Łużyckiej. Obecnie mamy stan alarmowy na poziomie pierwszym, do tego jako jednostka kontroli katastrof ze względu na sytuację w Niemczech znajdujemy się w stanie podwyższonej gotowości – wyjaśnia Oliver Kittel, kierownik operacyjny DLRG. Jednostka DLRG, jest zobowiązana w razie potrzeby ruszyć na pomoc, jeśli taka akurat będzie potrzeba.

Ponadto konkurowanie w spływie na rzece może nie zostać dobrze odebrane w kontekście obecnej klęski powodziowej w Niemczech.

Niestety wciąż nie wiadomo, czy i na kiedy spływ na byle czym oraz polsko-niemieckie śniadanie, które miało odbyć się 25 lipca zostaną przełożone. Decyzję w tej sprawie podejmiemy w najbliższych dniach wspólnie z naszymi partnerami. O czym państwa niezwłocznie poinformujemy. 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Worcation / fot. J. Purej

WORCATION 2021 rozpocznie się w sobotę!

Kultura
środa, 28 lipca 2021, 10:57
Międzynarodowa praca z młodzieżą w historycznym miejscu - WORCATION 2021 rozpocznie się w sobotę. Na uczestników czekają warsztaty muzyczne, teatralne i historyczne.

Zobacz również