NaStyku.pl

Spektakl teatru Klinika Lalek już w niedzielę w Zgorzelcu

„Kulturą w miasto” tak nazywa się cykl działań podejmowanych przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, by przybliżyć mieszkańcom miasta szeroko rozumianą kulturę i sztukę.
fot. Teatr Klinika Lalek
fot. Teatr Klinika Lalek

W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednim, w ramach tych działań będzie można obejrzeć dwa poruszające spektakle, dla których sceną będzie przestrzeń miejska ulicy Bohaterów Getta.

Pierwszy to „Kosmiczna Podróż Guliwera” – spektakl dla dzieci i dorosłych teatru Klinika Lalek. Na magicznym statku Guliwera popłyniemy do gwiazd lecz na podobieństwo meteorytu spadnie z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z  informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderzy prosto w okręt Guliwera i złamie go wpół. Następnie potoczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.

„Kosmiczna Podróż Guliwera” – teatr Klinika Lalek
niedziela, 7 sierpnia godz. 21:00

Drugi spektakl to „Echa” w wykonaniu teatru Migro. To przedstawienie bez słów, inspirowane książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”. Jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Odwołuje się do wspomnień, ale również pamięci przyszłych pokoleń.

„Echa” – teatr Migro
niedziela, 21 sierpnia godz. 18:00

Polecamy: 

LAWA 2022. Kto zagra na rynku w Lubaniu?

Zdrowie z lasu – leśne warsztaty dla Rodzin z dziećmi

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. zdjęcie ilustracyjne

Jesienna dieta dla seniora

Życie, Kultura
poniedziałek, 26 września 2022, 09:19
Jesień to piękna, kolorowa pora roku, która w Polsce otwiera sezon na aromatyczne, ciepłe dania. Posiłki powinny być wzbogacone w witaminę C, a także cynk, który wspiera układ immunologiczny, krwionośny, nerwowy, a także kostny.

Zobacz również