Gwarno, kolorowo i radośnie robi się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Po wakacyjnej przerwie ruszyły zapisy na popołudniowe zajęcia.
Nowy rok szkolny, to także nowy rok kulturalny w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, w którym trwają zapisy na popołudniowe zajęcia. Każdy, kto chce rozwijać swoje talenty na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Będzie taniec, aktorstwo, muzyka, dziennikarstwo i rysunek. Sprawdź, w jakich zajęciach można uczestniczyć.
Nowych muzyków poszukuje Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. Zapisy oraz przesłuchania odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.00 – 17.00 w sali prób orkiestry w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Boh. II AWP 8a. Wejście znajduje się od strony Urzędu Skarbowego.
Pedagog Dorota Baranowska zaprasza chętne dzieci ze szkół podstawowych na Dziecięcy Teatr Baśni, który jest doskonałą okazją zarówno do wspólnej zabawy jak i własnego rozwoju. W atrakcyjnej konwencji prób teatralnych młodzi aktorzy przygotowują własny spektakl, pracują nad umiejętnością czytania, rozumienia i interpretacji tekstu. Spotkanie organizacyjne zaplanowano 12 września o godzinie 16.30 w sali widowiskowej MDK.
W Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu swoje pasje mogą rozwijać także młodzieżowe zespoły muzyczne. Opiekunem pracowni muzycznej jest Tomasz Szeremeta, który już dziś (11 września) zaprasza na spotkanie organizacyjne. Godzina 16.00, miejsce: garderoba.
Zajęcia dziennikarskie dla młodzieży prowadzi Janusz Pawul. W ramach spotkań można poznać zasady tworzenia publikacji prasowych, podstaw fotografii prasowej oraz nauczyć się montażu radiowego. Zapisać można się wysyłając zgłoszenie na adres e-mail j.pawul@zgorzelec.com lub osobiście w MDK (od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 15.30). Spotkanie organizacyjne odbędzie się 19 września o godz. 16.00 w pracowni dziennikarskiej.
Na Młodzieżowe Warsztaty Teatralne zaprasza Beata Zygmuntowicz. W trakcie zajęć uczestnicy poznają metody porozumiewania i wyrażania się poprzez warsztat teatralny. Będą mieli również okazję do przygotowania premier pokazów oraz poznania kulis teatru. Zajęcia organizacyjne odbędą się w pracowni teatralnej 18 i 25 października o godzinie 16.00.
Swoich sił można spróbować także w zajęciach plastycznych. Oprócz rysunku, malowania pastelami i akwarelami, prowadząca Agata Szmigiel wprowadzi swoich podopiecznych w tajniki rzeźby oraz ceramiki. Zajęcia organizacyjne dla grupy młodszej (7 – 9 lat) odbędą się 18 i 21 września o godzinie 14.30; 19 września spotka się grupa średnia (10 – 12 lat) godz. 14.00 – 16.00. Dla młodzieży (13 – 19 lat) spotkanie zaplanowano 22 września w godz. 14.00 – 16.00. Miejsce: pracownia plastyczna „Pod kopułą”.
Zajęcia rytmiki i tańca prowadzi choreograf Inna Błaszczyk. Dzięki nim, można nie tylko nauczyć się tańczyć, ale także ładnie chodzić. Warsztaty taneczne sprzyjają także poprawie kondycji i koordynacji ruchów. Od uczestników wymagają dużej samodyscypliny i wytrwałości. Zgłoszenia należy kierować do prowadzącej.
Wszystkie formy zajęć będą trwać przez cały rok szkolny, a prowadzą je doświadczeni i kreatywni instruktorzy.