NaStyku.pl

Rozpoczęły się przygotowania do 30. Finału WOŚP w Zgorzelcu

Wiemy już sporo, jak będzie przebiegał w Zgorzelcu. Wiemy, ale pewności nie mamy, bo wszystko może się zmienić lada dzień, lada chwila, gdy rząd ogłosi (jeśli ogłosi) nowe obostrzenia w walce z pandemią COVID19.
Zgorzelecka Orkiestra gra na 102! - zdjęcie nr 57
Zgorzelecka Orkiestra gra na 102! - zdjęcie nr 57

Na razie wiemy tyle, że:

 1. 30. Finał WOŚP w Zgorzelcu tak, czy inaczej, się odbędzie!
 2. Zorganizujemy go, dzięki uprzejmości nowych właścicieli, w Centrum Handlowym Zgorzelec Plaza. Za tą lokalizacją przemawia po pierwsze dobra tradycja, po drugie… handlowa niedziela wyznaczona właśnie na 30 stycznia 2022 roku, co z pewnością będzie sprzyjać finałowo-orkiestrowym spotkaniom. A zatem, na 30. Finale WOŚP w Zgorzelcu spotykamy się w godz. 14-20 w CH Plaza Zgorzelec.
 3. W ramach finału będziemy, jak co roku, organizować aukcje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zgorzelca i zgorzeleckie firmy na rzecz WOŚP.  Przedmioty do piątku, 28 stycznia, do godz. 15.30 można przynosić do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1. Fanty przyjmuje Janusz Pawul (tel. 785 990 353). Wszystkie podarowane przedmioty, które nie znajdą nabywców w bezpośredniej licytacji, trafią po finale na wośpowe aukcje na allegro.
 4. W trakcie finału nie nastawiajcie się na koncerty gwiazd, ani komercyjnych zespołów muzycznych. Nie będzie też występów przedszkolaków i zorganizowanych grup uczniów (względy bezpieczeństwa COVID19). Ale spokojnie! Prezentacji artystycznych na pewno nie zabraknie. Podobnie jak pokazów pierwszej pomocy, bo jak zwykle, na zaangażowanie zgorzeleckich ratowników medycznych możemy liczyć! I strażaków z OSP… też!
 5. W ramach 30. Finału w Zgorzelcu planujemy wielko-orkiestrowy kiermasz. W CH Plaza Zgorzelec rozstawione zostaną specjalne kramy, na których swoją działalność i efekty swojej pracy prezentować będą zgorzeleckie stowarzyszenia i organizacje społeczne. Na ich straganach, za wrzut do puszki, będzie można zaopatrzyć się m.in. w drobne rękodzieło, przedmioty artystyczne i na razie nie wykluczamy, że także w wypieki. Stowarzyszenia i organizacje społeczne chcące zagrać w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy A.D. 2022 prosimy o kontakt. Osoby do kontaktu: Beata Zygmuntowicz tel.: 782 810 605, Aneta Hajduczek tel.: 787 205 230 lub Janusz Pawul tel.: 785 990 353.
 6. Przez całą finałową niedzielę po CH Plaza Zgorzelec będą wesoło spacerować wolontariusze z puszkami w towarzystwie wielkich maskotek znanych z ekranów i książek bohaterów bajek.
 7. Przez całą finałową niedzielę, nie tylko po Plazie, ale po całym Zgorzelcu przechadzać się będą (a jakże wesoło) wolontariusze. Mamy dla nich posiłki i poczęstunki od sponsorów, ale mamy też wakaty. Jeśli więc ktoś z czytających chciałby zostać wolontariuszem podczas 30. Finału WOŚP w Zgorzelcu powinien:
  – do 8 stycznia 2022 roku wysłać swoje zgłoszenie na adres: aneta.hajduczek22@wp.pl
  – zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko wolontariusza, adres zamieszkania, datę urodzenia, numer PESEL, nr telefonu, adres e-mail, imię i nazwisko jednego z rodziców (gdy kandydat na wolontariusza nie ma 18 lat), w przypadku uczniów nazwę szkoły, zdjęcie (skan – najlepiej format legitymacyjny). Jeżeli nie ma takiego, to może być zrobione telefonem. Ważne, aby osoba na zdjęciu nie miała okularów słonecznych, czapek, a fotka nie była przerabiane przy użyciu filtrów.
  – jeżeli ktoś jest kolejny raz wolontariuszem, wystarczy podać PESEL, reszta danych jest już w systemie.
  – jeżeli ktoś ze “starych wolontariuszy” zmienił numer telefonu, musi to napisać w zgłoszeniu.- “stary wolontariusz” na podany w poprzednich latach numer telefonu dostaje SMS od fundacji z kodem. W treści jest także link i to jest najlepsza opcja wejść w link i potwierdzić.
 8. Czekamy także na zgłoszenia firm, które chciałyby we własnych siedzibach ulokować stacjonarną skarbonkę WOŚP. Kontakt: Aneta Hajduczek tel.: 787 205 230.
 9. Działania finałowe 30 stycznia w CH Plaza Zgorzelec, mamy nadzieję, nie będą jedynymi tego dnia. Mocno liczymy na zaangażowanie wszystkich ludzi dobrej woli: zgorzeleckich rajdowców, diabetyków, bibliotekarzy… Słowem każdego! Informacje o finałowych atrakcjach zbieramy. Kiedy zbierzemy już komplet, na pewno ogłosimy.
 10. I najważniejsze: 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30 stycznia 2022 roku zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wystawa Karkonosze / fot. Śląskie Muzeum w Görlitz

Muzeum Śląskie w Görlitz znów otwiera swoje podwoje

Kultura
poniedziałek, 17 stycznia 2022, 09:14
Po krótkiej przerwie, od 18.01 Muzeum Śląskie w Görlitz znów otwiera swoje podwoje. Zapraszamy m.in. na czasową wystawę „Karkonoska Inspiracja“, na której około 150 dzieł sztuki przeniesie zwiedzających w romantyczne i tajemnicze krajobrazy Karkonoszy.

Zobacz również