NaStyku.pl

Recital fortepianowy Justyny Chmielowiec

Recital Justyny Chmielowiec odbędzie się 24 marca w Miejskim Domu Kultury. Bilety już dostępne.
fot. Organizator
fot. Organizator

Justyna Chmielowiec – absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi, kontynuowała swoje muzyczne wykształcenie w Paryżu, gdzie studiowała w École Normale Supérieure de Musique Alfred Cortot oraz w Schola Cantorum.

Od tamtej pory jej kariera koncertowa prowadziła ją do najbardziej prestiżowych sal we Francji, Polsce, Meksyku, a nawet we Francuskiej Polinezji.
Justyna Chmielowiec miała zaszczyt występować w takich miejscach w Paryżu jak Philharmonie de Paris, Théâtre Marigny, Théâtre Le Trianon, Cercle France-Amériques, Ambasada Polski, Festival Chopin au Jardin du Luxembourg, w Lyon, Marsylii, Nantes, Gap, Tours, w Polsce: Żelazowa Wola, Warszawa, Kraków, na festiwalu pianistycznym w Słupsku i festiwal O.Messiaen’a w Zgorzelcu. Poza granicami Europy jej koncerty odbywały się także w Meksyku – w Teatro Palcco w Guadalajarze, Teatro w Puerto Vallarta, Costa Careyes oraz we Francuskiej Polinezji, na Tahiti i Bora Bora (2023-2024).
Jej imponujący repertuar obejmuje szeroki zakres kompozytorów, od klasycznych mistrzów jak Mozart i Beethoven, poprzez romantyków jak Chopin i Liszt, po impresjonistów jak Debussy i Ravel.

Podczas marcowego koncertu w MDK będziemy mieli przyjemność zagłębić się w fascynujący świat muzyki Debussy’ego, Ravela i Chopina. Ale ten koncert to nie tylko granie nut na fortepianie: Justyna Chmielowiec zabierze nas w muzyczną podróż wzbogaconą przez jej wyjaśnienia na temat inspiracji kompozytorów, własne anegdoty i wizję myślenia muzycznego.

  • 24 marca, godz. 17.30
  • MDK Zgorzelec
  • bilety 50 zł/12 euro
Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również