NaStyku.pl

Reaktywowane A-ha zagra koncert w Polsce!

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał utwór Take on Me, który został nagrany w 1984 roku jako pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album norweskiej grupy A-ha. Grupy dwukrotnie już reaktywowanej. Grupy, która 18 listopada 2019 roku wystąpi na warszawskim Torwarze. Polski koncert jest jednym z przystanków na tournée Hunting High & Low i okazją do posłuchania na żywo hitów legendarnej formacji popowej.

 

Koncert A-ha w Polsce 2019 bilety – gdzie kupić?

Trio z Norwegii podczas koncertu w Polsce powróci do przeszłości i debiutanckiego albumu, który przyniósł im popularność na całym świecie. Trasa koncertowa nosi identyczną nazwę, jak pierwszy krążek popowej grupy, a podczas występu na żywo można usłyszeć nie tylko największe hity z tamtego okresu, ale również najpopularniejsze przeboje z przekroju całej muzycznej kariery zespołu A-ha. Nie zabraknie również utworów z ostatniego wydawnictwa grupy. Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/a-ha. Legendarna grupa A-ha koncert w Polsce zagra 18 listopada 2019 na warszawskim Torwarze.

A-ha, czyli fenomen końcówki XX wieku


Norweska grupa A-ha to prawdziwy muzyczny symbol lat 80. Skandynawskie trio apogeum swojej popularności przeżywało już na samym początku kariery. Singiel Take on Me promujący album Hunting High and Low został bardzo dobrze przyjęty praktycznie na całym świecie. Sam krążek okazał się prawdziwym hitem nie tylko w Norwegii, ale również w Austrii i Wielkiej Brytanii, gdzie wylądował na samym szczycie listy przebojów. Produkcja została doceniona także w Stanach Zjednoczonych, jednak tylko na Wyspach pokryła się potrójną platyną. Równo dekadę od debiutu zespół ogłosił zakończenie działalności w związku ze spadającą popularnością. Pierwsza reaktywacja miała miejsce w 1998 roku, jednak po 12 latach A-ha zdecydowało się na ponowne odwieszenie mikrofonów na statyw.

Pożegnalny koncert zorganizowano 4 grudnia 2010 roku, jednak zespół ponownie wznowił działalność. Tym razem rozbrat A-ha trwał pięć lat. We wrześniu 2015 roku nakładem Universal Music Group ukazał się album Cast in Steel. Wydawnictwo – tradycyjnie już – zostało dobrze przyjęte w Norwegii, jednak nieco gorzej w Wielkiej Brytanii, gdzie ostatni krążek norweskiej grupy został wyróżniony jedynie srebrną płytą.

Dorobek artystyczny skandynawskiego trio

Grupa działająca od 1982 roku ma na swoim koncie miliony sprzedanych płyt. Łącznie A-ha wydało 10 albumów studyjnych, cztery materiały koncertowe i mnóstwo kompilacji. Zespół aż dziewięciokrotnie został wyróżniony w konkursie Spellemannprisen, czyli norweskim odpowiedniku plebiscytu Fryderyki. Trio ze Skandynawii ma także na swoim koncie sześć platynowych płyt – wszystkie zdobyte w Wielkiej Brytanii i Brazylii.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również