NaStyku.pl

Powstał wirtualny świat Przygody z Nysą

Blisko 80 uczestników podjęło wyzwanie stworzenia wirtualnego świata Przygody z Nysą w specjalnej strefie Minecrafta w PGE Turów Arenie podczas wydarzenia „RE(KREACJA) – ŚWIAT PRZYGODY Z NYSĄ”, które odbyło się w dniach 9-11 września.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Zadaniem młodych twórców było wykreowanie autorskiego, wirtualnego świata Przygody z Nysą, nawiązującego do idei i efektów całego projektu.

Inspirację dla twórców, którzy zdecydowali się tworzyć i budować w specjalnej strefie Minecrafta w PGE Turów Arenie, była wielkoformatowa wystawa prezentująca inwestycje zrealizowane m.in. przez Miasto Zgorzelec, Gminę Zgorzelec, Miasto i Gminę Pieńsk, Nadleśnictwo Lipinki, Gminę Żary, Gminę Krauschwitz czy Kulturinsel Einsiedel w ramach projektu „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie pogranicza polsko-niemieckiego”.

Podczas 3-dniowego wydarzenia niczym nieskrępowana dziecięcia wyobraźnia miała pełne pole do popisu. Wirtualne zielone ogrody, boiska sportowe, łąki kwietne, monumentalne zamki, ziejące ogniem smoki, ale także dobrze znane nam Most Staromiejski, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, czy młyn trójkołowy z Wizerunkiem Artystycznym Zjednoczonej Europy – prace były różnorodne, ciekawe i pomysłowe.

Organizatorzy wyróżnili 20 uczestników, a największe uznanie zyskały kreacje autorstwa Wojciecha Pieruna, Patryka Sokołowskiego oraz Aleksandra Szlendaka. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ich prace, kreatywność i zaangażowanie!

Projekt pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap V” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

fot. Miasto Zgorzelec (10)

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również