NaStyku.pl

Piękne świąteczne ozdoby na kiermaszu rękodzieła

Niepowtarzalne, wyjątkowe, wykonane z niezwykłą starannością i precyzją, a przede wszystkim z wielkim sercem – różnego rodzaju ozdoby świąteczne można było nabyć na organizowanym już od 2014 r. Bożonarodzeniowym Jarmarku Rękodzielnictwa w Jerzmankach.
Tradycyjny kiermasz w Jerzmankach był okazją do kupna świątecznych ozdób.
Tradycyjny kiermasz w Jerzmankach był okazją do kupna świątecznych ozdób.

Bożonarodzeniowy Jarmark Rękodzielnictwa stał się już tradycją w Jerzmankach. Od kilku lat przyciąga mieszkańców naszego regionu oraz lokalnych rękodzielników i rzemieślników, którzy mają okazję zaprezentować swoje wyroby. A jest co! Z roku na rok oferowane produkty zachwycają swoją oryginalnością oraz niezwykłą starannością wykonania.

Na kiermaszu można było nabyć ręcznie malowane i zdobione bombki choinkowe, przepiękne witraże wykonane techniką Tiffaniego, oryginalne świece oraz figurki z wosku pszczelego, coraz bardziej popularne w naszym kraju skandynawskie skrzaty i krasnale, mini choinki dekoracyjne, aniołki, drewniane renifery, szyszkowe wieńce oraz stroiki świąteczne, frywolitki, ręcznie wykonane kartki świąteczne, a także ceramikę. Na stoiskach można było znaleźć również wyroby wędliniarskie, miody, pyłki kwiatowe oraz przepyszne wypieki i słodkości. Trudno szukać identycznych produktów na sklepowych półkach.

Na tle innych wiejskich jarmarków, Jerzmanki wyróżniają się ciepłym, kolorowym, smacznym oraz wesołym klimatem. Organizatorzy każdego roku starają się urozmaicić czas występami lokalnych zespołów, a także zapewnić atrakcje dla najmłodszych.

Rękodzielnicy chętnie tu przyjeżdżają i jak przyznają, jest im niezmiernie miło, że znajdują się osoby, które doceniają ich prace i poświęcony czas, a w niektórych przypadkach nawet pokaleczone palce…

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

fot. FB K.Haytas

Idź precz - Karolina Haytas w premierowym duecie z Doniem

Kultura
poniedziałek, 19 lutego 2024, 11:45
Za kilka dni, a dokładnie 28 lutego usłyszymy nowy utwór wokalistki Karoliny Haytas w duecie z Doniem. Muzyk znany jest z hip-hopowej grupy Ascetoholix i swojej solowej działalności. Karolina wypromowała takie utwory jak “Złamana” czy “Jesienna refleksja"
fot. MDK Zgorzelec

Powraca Teatr Ziemi Zgorzeleckiej!

Kultura
piątek, 02 lutego 2024, 09:18
Być może niewiele już osób pamięta, ale Zgorzelec - odkąd istnieje jako miasto - zawsze miał teatr. Nadnyska scena była jedną z pierwszych w powojennej Polsce!

Zobacz również