NaStyku.pl

Opera Aida w Zgorzelcu. Serdecznie zapraszamy!

Karkonoski Festiwal Operowy po raz kolejny w Zgorzelcu. Tym razem, za jego sprawą, miłośnicy opery będą mogli usłyszeć jedną z największych i najważniejszych kompozycji operowych w historii gatunku – Aidę Giuseppe Verdiego.
fot. Organizator
fot. Organizator

13 października, ramach VII edycji Karkonoskiego Festiwalu Operowego w hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu bogactwo doznań artystycznych przedstawi Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze.
Ponad 130 artystów zaprezentuje pełną formę sceniczną czteroaktowego dzieła Verdiego. Po raz kolejny scenografię rozszerzą multimedia, liczne rekwizyty oraz wspaniałe kostiumy – to wszystko zostanie wzbogacone efektami specjalnymi, dedykowaną wydarzeniu oprawą świetlną, wielkoformatowymi ekranami LED oraz w pełni profesjonalnym nagłośnieniem. Ten wieczór z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji i na zawsze zapadnie w pamięć.

Obsada:
Khatuna Chokhonelidze – Aida
Dominik Sutowicz – Radames
Maria Berezovska – Amneris
David Roy – Amonastro
Damian Konieczek – Faraon
Filip Rutkowski – Ramfis
Roksana Korban – Kapłanka
Nazarii Kachala – Posłaniec
Rafał Wróblewski – pomocnik Kapłana
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej
Chór Teatru Wielkiego w Łodzi
Królewski Balet Klasyczny
Adam Keller – multimedia i scenografia
Adam Zdunikowski – reżyseria i inscenizacja
Marek Wroniszewski – dyrygent

ZGORZELEC, HALA PGE TURÓW ARENA, 13 PAŹDZIERNIKA 2023(PIĄTEK), GODZINA 18:00
Bilety już od 50 zł dostępne w kasie krytej pływalni CSR w Zgorzelcu oraz na stronie: bilety24.pl

Opera opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Dzieło zostało napisane na zamówienie władcy Egiptu po to, aby uświetnić uroczyste otwarcie Kanału Sueskiego. Uroczystość miała z założenia oszołomić rozmachem i tak też się stało. W 1871 roku dzieło zaprezentowano premierowo w Kairze. Już niespełna siedem tygodni później – zaczynając od mediolańskiej La Scali – Aida rozpoczęła swój triumfalny pochód po kolejnych scenach operowych całego świata. W operze odnaleźć można nie tylko wybitne libretto utkane na historii zakazanej miłości kochanków pochodzących z dwóch zwaśnionych mocarstw, ale również wspaniałą instrumentację, doskonałe melodie partii solowych oraz charakterystyczną dla kompozytora, porywającą siłę scen zbiorowych, świetny balet oraz bogatą scenografię.

Wydarzenie objęte patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zgorzelec. Zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Przed nami Coolinaria - skosztuj pyszności podczas festiwalu wina i serów

Kultura
poniedziałek, 17 czerwca 2024, 08:39
Na Placu Pocztowym w Görlitz odbędzie się 5. edycja Festiwalu wina i smaków Coolinaria! Przez niemal całą sobotę, od godziny 11:00 do 21:00, na miłośników i smakoszy wina oraz regionalnych przysmaków czekać będą niemieccy i polscy wystawcy.
fot. Organizator

Przed nami Dni Zgorzelca 2024 - sprawdź program

Kultura
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:46
Gorąco, jak na początek lata przystało, zapraszamy na Dni Zgorzelca 2024. W pierwszy weekend wakacji spotykamy się w Amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, by wspólnie celebrować święto miasta i jego mieszkańców.

Zobacz również