NaStyku.pl

Najnowocześniejsza technologia w kinie Poza Nova

W październiku na pewno, choć niewykluczone, że jeszcze we wrześniu miłośnicy X Muzy będą już mogli oglądać filmy w Kinie Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu z całkowicie zdigitalizowanych źródeł.
Kino Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu / fot. MDK Zgorzelec
Kino Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu / fot. MDK Zgorzelec

Dobiega bowiem końca procedura związana z kupnem i montażem nowoczesnego, cyfrowego projektora, którego dostawcą jest firma Kinekspert z Łodzi. Koszt zakupu to ponad 180 tys. zł, z czego połowę wartości netto ceny, czyli około 75 tys. zł wyłożył Państwowy Instytut Sztuki Filmowej z Warszawy. Pozostałą kwotę dołożono z budżetu obywatelskiego. Projekt "Kino dla młodych-BILET ZA 5 ZŁ" zdobył najwięcej głosów mieszkańców. 

Przy okazji montażu nowego projektora gruntowny remont przeszło także serce kina, czyli „projektorowania”.

Nowo zakupione urządzenie pozwoli na wyświetlanie m.in. filmowych nowości, których kopie dostarczane są do kin w większości już tylko wirtualnie, w postaci plików poprzez specjalny, kinowy serwer.

Czy zatem trafiać będą na ekran Pozy Novej największe filmowe hity? To akurat nie jest takie pewne, bo wiele będzie tu zależeć od dystrybutorów, którzy z każdego udostępnienia kopii filmu spodziewają się uzyskać jak największy zysk. Tymczasem pamiętajmy, że kino Poza Nova to kino studyjne, „dekaefowskie”, nastawione bardziej na ambitne produkcje, niż na komercyjne hity.

Co jednak ważne, w ramach realizacji projektu, którego jednym z elementów jest zakup cyfrowego projektora, kino w MDK jeszcze szerzej otworzy się na młodych widzów, proponując im najtańsze w mieście bilety w cenie jedynie 5 zł!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Kultura
wtorek, 28 lipca 2020, 11:11
Ze względu na wyjątkową architekturę Görlitz coraz częściej staje się planem filmowym dla międzynarodowych produkcji kinowych.
Worcation / fot. Jakub Purej

Worcation przeniesione do wirtualnego świata

Kultura
piątek, 17 lipca 2020, 11:48
Jak wygląda internetowa wymiana młodzieży? Jak można spotkać się online? Na te i wiele innych pytań wkrótce wspólnie poszukamy odpowiedzi!

Zobacz również