NaStyku.pl

Nagroda Euroregionu dla MDK Zgorzelec

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu wraz z Kunstbauerkino e.V. Großhennersdorf i Městské Divadlo Vansdorf otrzymał nagrodę Euroregionu Nysa w kategorii „Najlepsza współpraca transgraniczna” za wieloletnią organizację „Nyskiego Festiwalu Filmowego".
Nagrodę w Hradku w imieniu MDK odebrali Barbara Szutenbach i Mariusz Tokarczyk
Nagrodę w Hradku w imieniu MDK odebrali Barbara Szutenbach i Mariusz Tokarczyk

Międzynarodowa gala, podczas której wręczone zostały wyróżnienia, odbyła się 18 grudnia w Hradku nad Nysą (Czechy). Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: „Osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej” oraz „Najlepsza współpraca transgraniczna”. Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu otrzymał nagrodę wspólnie z Kunstbauerkino e.V. z Großhennersdorf oraz Městské Divadlo Vansdorf w kategorii „Najlepsza współpraca transgraniczna", za wieloletnią współorganizację „Nyskiego Festiwalu Filmowego", który odbywa się rokrocznie wiosną na pograniczu naszych trzech sąsiadujących ze sobą państw - Polski, Czech i Niemiec.
Nagrody otrzymali także czescy i niemieccy partnerzy współpracujący z polskimi jednostkami samorządu terytorialnego (JST) oraz instytucjami. Strona czeska nominowała do nagrody KARR S.A. z Jeleniej Góry oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Niemcy nominowali do nagrody Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Wręczone zostały także nagrody w kategorii Młodzi Naukowcy. Otrzymało je Akademickie Centrum Koordynacyjne w Euroregionie Nysa, które tworzy sieć sześciu saksońskich, czeskich i polskich szkół wyższych.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pomysł na spędzenia Dnia Kobiet

Opera in Love

Kultura
wtorek, 12 lutego 2019, 10:03
Koncert "Opera in Love" z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Sonori Ensemble to wyjątkowy koncert dedykowany wszystkim Paniom i nie tylko!

Zobacz również

Zaproszenie na koncert karnawałowy
Kultura
poniedziałek, 11 lutego 2019, 08:30

Koncert karnawałowy

19 lutego o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu...