NaStyku.pl

Na rynku w Zawidowie pojawiła się choinka

Na rynku w Zawidowie pojawiła się żywa choinka – jeden z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. W centralnym punkcie miasta pozostanie przez kilka najbliższych tygodni, mimo trwających tam prac budowlanych.
Choinka na rynku w Zawidowie / fot. UM Zawidów
Choinka na rynku w Zawidowie / fot. UM Zawidów

Do rozpoczęcia Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze 2 tygodnie, a w Zawidowie czuć już świąteczny nastrój. Atmosferę podgrzewa kilkumetrowa, żywa choinka, którą wczoraj miasto zakotwiczyło na płycie głównej rynku i udekorowało.

Nie da się ukryć, że ubiegłe lata były znacznie sympatyczniejsze przed świętami. Poza zielonymi drzewkami, iluminacjami, jasełkami i konkursami dla najmłodszych była także tradycyjna akademia bożonarodzeniowa w Ośrodku Kultury. A tam wiele się działo – pachniało potrawami wigilijnymi, na stołach piętrzyły się ozdoby bożonarodzeniowe, a ze sceny płynęły miłe dla ucha kolędy. W tym roku wszelkie akademie i koncert poszły w niepamięć, epidemia COVID-19 i strach o własne zdrowie wprowadziły nowe obostrzenia sanitarne i standardy zachowywania się. Przestrzeganie tych zasad stało się nie tylko obowiązkiem, ale i aktem społecznej odpowiedzialności. 

Zawidowska choinka, po raz pierwszy od kilku dekad, stanęła w centrum miasta, czyli tam gdzie od zawsze było jej miejsce. Może ten sympatyczny fakt warto potraktować jak dobry omen, bo przyszłość ciągle jest przed nami, a lepsze czasy muszą w końcu nadejść. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Newsletter stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V. we współpracy z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura

Newsletter MMM od teraz dostępny w języku polskim

Kultura
środa, 13 stycznia 2021, 08:39
Newsletter stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V. we współpracy z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura dostępny dotychczas w języku niemieckim będzie od tego roku publikowany także po polsku.
Międzynarodowe Dni Messiaena 2021

Dni Messiaena 2021 przełożone na wiosnę

Kultura
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 08:23
Pandemia pokrzyżowała festiwalowe plany. Międzynarodowe Dni Messiaena, których centralny punkt stanowi koncert „Kwartet na koniec czasu“ grany 15 stycznia, nie mogą odbyć się tradycyjnie w tym miesiącu. Wydarzenie przełożono na przełom kwietnia i maja.

Zobacz również

#Koncert Domowy Kolędy
Kultura
piątek, 18 grudnia 2020, 08:35

Domowy koncert kolęd

20 grudnia o godz. 16.00 na Facebooku i YouTube odbędzie...