NaStyku.pl

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na Dzień Japoński

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na Dzień Japoński. Gościem będzie Hiroshi Kojima, który jest m.in. licencjonowanym kowalem Ministerstwa Kultury Japonii.
fot. Organizator
fot. Organizator

W sobotę, 19 listopada br. od godz. 15:00 Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na Dzień Japoński. Gościem będzie Hiroshi Kojima, który jest licencjonowanym kowalem Ministerstwa Kultury Japonii, inspektorem Rejestracji Mieczy Biura Edukacji w Prefekturze Saitama oraz członkiem „Nippon Bijutsu Token Hozon Kyokai” – elitarnego towarzystwa na rzecz zachowania japońskiej sztuki wyrobu mieczy.

Kolekcjonerom japońskiej broni na całym świecie znany jest jako Keiun Naohiro, które jest jego nazwiskiem cechowym. Przyjął je na początku lat 80., kiedy to uzyskał licencję miecznika Cesarstwa. W jego rodzinie od sześciu pokoleń zajmowali się płatnerstwem.

Miejsce: Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu

Kiedy: 19 listopada 2022

  • Godz. 15:00 –  Zabawy z origami – Hiroshi opowie dzieciom o kulturze Japonii oraz pokaże jak bawić się origami.
  • Godz. 17:30 – Spotkanie i wykład o współczesnej Japonii, roli tradycji i zmianach zachodzących w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dla zainteresowanych spotkanie z mieczem japońskim i tajemnicami jego wytwarzania.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

fot. zdjęcie ilustracyjne
Życie
poniedziałek, 26 września 2022, 09:19

Jesienna dieta dla seniora

Jesień to piękna, kolorowa pora roku, która w Polsce otwiera...