NaStyku.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na XIX Zaduszki Poetyckie

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na wyjątkowy koncert „OSIECKA/PRZYBORA ALE JAZZ!”, który odbędzie się 14 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Wstęp wolny.
fot. MBP w Zgorzelcu
fot. MBP w Zgorzelcu

Utwory geniuszy słowa Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory w aranżacji jazzowej zaśpiewa Joanna Dark z zespołem: Mariusz Kozłowski – saksofon, Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Dorota Piotrowska – perkusja. Koncertowi towarzyszyć będzie czytanie autorskich wierszy przez Grzegorza Nowickiego, poetę i bajkopisarza.

„Osiecka/Przybora – Ale Jazz!” to również tytuł płyty wyboru trzynastu piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, które po raz pierwszy w tym wyborze zostały zaaranżowane w wersji jazzowej.

„Pomysł zrodził się z tęsknoty za śpiewaniem piosenek z pięknym tekstem i porywającą muzyką. Ze wspomnień pary, którą na chwilę niedużą połączyło uczucie. Uczucie, które pozostawiło piosenki-perełki. Ale też z tęsknoty do muzykowania z moimi znakomitymi kolegami jazzmanami. Oto nasz jazzowy świat piosenek Agnieszki Osieckiej Jeremiego Przybory” – wyjaśnia genezę albumu wokalistka Joanna Dark.

Do tego projektu Joanna Dark zaprosiła wybitnych muzyków: Filipa Wojciechowskiego, Pawła Pańtę, Krzysztofa Szmańdę oraz Jerzego Małka. Premiera płyty Joanny Dark z wyborem utworów tego duetu odbyła się 8 października 2021.

Grzegorz Nowicki– poeta, bajkopisarz, antykwariusz, autor zbioru opowiadań i legend „Tak rozmyślał będąc w drodze”, tomików wierszy: „Chciałem zostawić ślad na śniegu”, „Wiersze do czytania”, „Noc i dzień. Słowo i obraz”, „W cieniu słowa”.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Gruziński balet APHKHAZETI w Zgorzelcu!

Kultura
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:34
Zapraszamy na wyjątkowe widowisko, które przeniesie Was w serce Gruzji – do kraju, gdzie tradycja i nowoczesność przenikają się na każdym kroku.
fot. Organizator

Zgorzelecki Jarmark Bożonarodzeniowy czeka na wystawców

Kultura
czwartek, 23 listopada 2023, 09:21
Trwają przygotowania do tegorocznego Zgorzeleckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, na który już dziś zapraszają organizatorzy Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu oraz CSR sp. z o.o.

Zobacz również