NaStyku.pl

Lato 2020 z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu. Jak będzie wyglądać?

Rok 2020 nie jest czasem typowej działalności Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.
Jeden z koncertów Anny Lipiak w ramach zgorzeleckich muzycznych piątków
Jeden z koncertów Anny Lipiak w ramach zgorzeleckich muzycznych piątków

Od połowy marca, z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 i spowodowanych nią obostrzeń sanitarno-epidemicznych, całą swoją aktywność placówka przeniosła do sfery internetu, gdzie odbywają się codzienne zajęcia popołudniowe, koncerty, wykłady i prelekcje.

Sam budynek przy ul. Parkowej 1 jest zamknięty zarówno dla turystów jak i mieszkańców Zgorzelca i będzie tak jeszcze co najmniej do września. Jest to spowodowane wspomnianą już pandemią koronawirusa i obostrzeniami sanitarnymi, ale także remontem gmachu, który rozpoczął się na początku maja i potrwa kilkanaście miesięcy.

Nie znaczy to jednak, że wypełniając swoją statutową misję, MDK nie przygotował działań i wydarzeń, które w okresie wakacji 2020′ będą mogły stanowić ciekawą formę aktywnego spędzania czasu dla dzieci młodzieży.

I tak:

  • na przełomie lipca i sierpnia planujemy zorganizować cykl Rodzinnych Plenerów Plastycznych, w trakcie których pod lipami skweru ks. Popiełuszki ustawimy specjalnie przygotowane, wielkoformatowe plansze i zaprosimy do wypełnienia ich artystyczną twórczością zgorzeleckie rodziny (w plenerze będą mogły brać udział dzieci pod opieką dorosłych). Po każdym plenerze przez okres 7-10 dni wszyscy spacerowicze będą mogli oglądać prace, aż do następnego Rodzinnego Pleneru Plastycznego. W ramach cyklu planujemy przygotować 3-4 tego rodzaju wydarzenia.
  • przez całe wakacje serię audycji słowno-muzycznych poświęconych muzyce reggae poprowadzi na platformie FB Miejskiego Domu Kultury Mirek „Maken” Dzięciołowski. Audycje w formie live-stream realizowane będą w każdy czwartek o godz. 20.
  • w okresie od 17 lipca do 21 sierpnia zorganizujemy cykl kameralnych koncertów plenerowych na skwerze ks. Popiełuszki pod wspólnym hasłem „Muzyczne piątki”. To oferta skierowana do wszystkich miłośników muzyki, w tym także dzieci i młodzieży. Bezpłatne, plenerowe koncerty odbywać się będą: 17.07, 24.07, 31.07, 7.08, 14.08 oraz 21.08 . Początek godz. 18.
  • na przełomie sierpnia i września zorganizujemy trzy plenerowe seanse kinowe przeznaczone dla szerokiego audytorium, w tym także dla młodzieży. Letnie „kino pod gwiazdami” na terenie przyległym do północnego boku MDK odbywać się będą 22.08, 29.08 oraz 5.09, w zależności od warunków świetlnych o godz. 20 lub 21.

Ponadto, w ramach letniej oferty aktywnego spędzania czasu, MDK zorganizuje dziesięciodniowe warsztaty muzyczne dla członków Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. T. Grudzińskiego. Warsztaty w formie obozu letniego odbędą się w dniach 18 – 28 lipca w ośrodku wypoczynkowym Harenda w miejscowości Ludwikowice Kłodzkie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również