NaStyku.pl

Kuba Badach gościem specjalnym Orkiestry Mandolinistów na przedświątecznym koncercie

Tradycyjnie, jak co roku, Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu oraz Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. T. Grudzińskiego serdecznie zapraszają na przedświąteczny koncert pt. „Melodie pod choinkę”.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Koncert odbędzie się w hali PGE Turów Arena, w niedzielę 10 grudnia o godz. 18:00. Gwiazdą wieczoru będzie Kuba Badach. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu oraz w kasach CSR w Zgorzelcu.

Kuba Badach to utalentowany wokalista, kompozytor oraz dziennikarz muzyczny. W 2000 ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Przed rozpoczęciem kariery solowej występował w zespołach muzycznych, takich jak Poluzjanci i Globetrotters. Jednak to jego solowa kariera przyniosła mu prawdziwą popularność. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą „Fryderyka” dla najlepszego wokalisty roku (w latach 2011 i 2012). Jako kompozytor stworzył m.in. ścieżkę dźwiękową do filmu „Ławeczka” oraz muzykę do polskiej wersji filmu animowanego „Droga do el Dorado”. W procesie tworzenia tekstów piosenek na swój autorski album album „Oldschool” wspierała go żona, Aleksandra Kwaśniewska. Od 2020 roku rozwija się także jako dziennikarz muzyczny prowadząc autorską audycję „Badafonia” w Radiu Nowy Świat. Kuba Badach jest również doskonale znany ze swoich wystąpień podczas koncertów kolędowych i wykonań piosenek świątecznych. To właśnie on, wraz z Mietkiem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem i Andrzejem Piasecznym, wykonał słynną „Kolędę dwóch serc”, która jest polską wersją przeboju „Last Christmas”.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Gruziński balet APHKHAZETI w Zgorzelcu!

Kultura
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:34
Zapraszamy na wyjątkowe widowisko, które przeniesie Was w serce Gruzji – do kraju, gdzie tradycja i nowoczesność przenikają się na każdym kroku.
fot. Organizator

Zgorzelecki Jarmark Bożonarodzeniowy czeka na wystawców

Kultura
czwartek, 23 listopada 2023, 09:21
Trwają przygotowania do tegorocznego Zgorzeleckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, na który już dziś zapraszają organizatorzy Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu oraz CSR sp. z o.o.

Zobacz również