NaStyku.pl

Koncert Danse macabre w zgorzeleckim MDK

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na koncert „Danse macabre”, który odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 18:00.
fot. MDK Zgorzelec
fot. MDK Zgorzelec

Śmierć fascynowała kompozytorów każdej epoki, ale szczególnie ciekawie przedstawiali ją romantycy. Z jednej strony kostucha tańczy walca w przerażającym korowodzie szkieletów i duchów („Danse macabre” C. Saint-Saensa w wirtuozowskiej transkrypcji fortepianowej Franza Liszta), z drugiej jest dobroduszna i z poczuciem humoru (pieśń „Dziad i baba” Stanisława Moniuszki). Nie zawsze jednak występuje we własnej osobie. Niektóre dzieła towarzyszą ostatniemu tchnieniu człowieka (pieśń „Erlkonig” Franza Schuberta), czy nawet całego kraju (sonata fortepianowa b-moll F. Chopina).

Na listopadowym koncercie u boku profesjonalistów: Magdaleny Wachowskiej (mezzosopran) i Jerzego Owczarza (fortepian) wystąpią członkowie zespołu amatorskiego Dolnośląskich Salonów Muzycznych. W rolach solowych wystąpią: aplikant adwokacki – Franciszek Gwizdowski (baryton) oraz student Uniwersytetu Ekonomicznego – Radosław Szostak (tenor). Usłyszycie Państwo również prawniczo-medyczny zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Katarzyna Bakalarczyk (sopran, skrzypce), Wojciech Wodniak (tenor), Piotr Kliber (tenor, akordeon) i Jarosław Janas (baryton, gitara).

W programie między innymi wirtuozowskie utwory fortepianowe Chopina i Liszta oraz dzieła wokalne Mozarta i Moniuszki.

19 listopada /niedziela/ godz. 18
bilety w cenie 20 zł do kupienia w MDK

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Gruziński balet APHKHAZETI w Zgorzelcu!

Kultura
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:34
Zapraszamy na wyjątkowe widowisko, które przeniesie Was w serce Gruzji – do kraju, gdzie tradycja i nowoczesność przenikają się na każdym kroku.
fot. Organizator

Zgorzelecki Jarmark Bożonarodzeniowy czeka na wystawców

Kultura
czwartek, 23 listopada 2023, 09:21
Trwają przygotowania do tegorocznego Zgorzeleckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, na który już dziś zapraszają organizatorzy Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu oraz CSR sp. z o.o.

Zobacz również