NaStyku.pl

Jesień pod Zieloną Kopułą

Jesienna "ramówka" Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu to, oprócz codziennych zajęć popołudniowych dla młodzieży, które startują pod koniec września, także garść nowych przedsięwzięć kulturalnych adresowanych do szerokiego grona odbiorców.
MDK Zgorzelec zapowiada "hybrydową" jesień
MDK Zgorzelec zapowiada "hybrydową" jesień

Wszystkie jesienne propozycje będą się odbywać w formule hybrydowej, tj. z udziałem ograniczonej liczby uczestników w domu kultury, ale za to z transmisją na żywo w internecie na portalu Facebook.
- Prezentację naszej jesiennej „ramówki” chcielibyśmy zacząć od audycji warsztatowych, które w ramach projektu #Kulturawsieci realizowaliśmy codziennie od maja do – bez mała – końca czerwca. Teraz, gdy projekt dobiegł już końca, będziemy je przygotowywać w każdą środę o godz. 17 - zapowiada Janusz Pawul. - Zaczniemy od warsztatów tanecznych, 23 września, a potem w kolejne środy odbędą się: warsztaty plastyczne (30.09), teatralne (7.10), kinowe (14.10), medialne (21.10), ponownie plastyczne (28.10) i tak… w kółko. Nową propozycją, którą przygotowujemy tej jesieni, są poniedziałkowe rozmowy z aktywnymi, silnymi, wrażliwymi, utalentowanymi (tu każdy może sobie wpisać dowolny przymiotnik o pozytywnym zabarwieniu)… kobietami. Spotkania nazwaliśmy „Babskimi poniedziałkami” (nie mylić z szewskimi!) i będą się one odbywać raz w miesiącu, począwszy od 21 września. Naszym pierwszym gościem będzie Elżbieta Lech-Gotthardt, początek zawsze godzina 18. Do udziału w tych spotkaniach będziemy namawiali publiczność, a wstęp będzie możliwy po uzyskaniu wejściówki. „Niedzielne lajfy” to umowny tytuł naszej kolejnej propozycji. Będą to niedzielne, hybrydowe prezentacje lokalnych artystów, zespołów, instrumentalistów, których zaprosimy do nagrania z udziałem publiczności swojego własnego programu internetowego, dzięki któremu będą się mogli wypromować w sieci. Domykamy listę startową, a na „pierwszy ogień” Zaprosiliśmy Wojciecha Pokrzywińskiego i jego gongi (27 września godz.18). Do udziału w „Niedzielnych lajfach” będziemy oczywiście namawiali publiczność, a wstęp będzie możliwy po uzyskaniu wejściówki. Programy z cyklu „Niedzielne lajfy” będziemy organizować jako… miesięcznice, czyli po prostu raz w miesiącu.
Wśród jesiennych propozycji nie zabraknie także „Salonów MDK”, które podobnie jak koncerty, odbywać się będą również w niedzielę i również raz w miesiącu. Będziemy zapraszać do nich ciekawych gości i podejmować ciekawe tematy a zainaugurujemy nasz cykl 11 października o godz. 18 - zaprasza J.Pawul.

Mówiąc o jesieni pod Zieloną Kopułą, nie da się pominąć listopada, kiedy to tradycyjnie odbywa się w MDK cykl imprez, spektakli i koncertów pod hasłem Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem. Nie inaczej będzie także w tym roku, jednak z uwagi na zagrożenie epidemiczne, także i tu większość wydarzeń odbędzie się z ograniczonym udziałem publiczności i w internecie. Prace nad programem Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem jeszcze trwają, gdy tylko zostanie on domknięty, natychmiast o tym Czytelników NaStyku.pl poinformujemy!

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Niedzielny Lajf z gongami

Niedzielny Lajf z gongami

Kultura
wtorek, 22 września 2020, 12:15
„Niedzielne lajfy” to umowny tytuł nowej propozycji Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu na jesień.

Zobacz również