NaStyku.pl

Jerzmanki pełne rękodzielniczych skarbów

Aromatyczne regionalne produkty spożywcze, pachnące ciasta, ręcznie zdobione pisanki i palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne i niepowtarzalne upominki – to wszystko można było nabyć i podziwiać podczas Jarmarku Rękodzieła w Jerzmankach.
VIII Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Jerzmankach.
VIII Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Jerzmankach.

Jerzmanki są wsią pełną rękodzielniczych skarbów. Przekonać się o tym można dwa razy do roku podczas świątecznych jarmarków, gdzie lokalni artyści i rzemieślnicy prezentują swoje wytwory rękodzielnicze wykonane z różnych materiałów i różnymi technikami. Podobnie było teraz. Tradycyjnie dwa tygodnie przed Świętami Wielkiej Nocy w Jerzmankach odbył się Jarmark Rękodzieła. Była to już ósma edycja. Wydarzenie to niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i odwiedzających. Spośród innych wiejskich jarmarków wyróżnia go dobra organizacja, ciepły i wesoły klimat. Impreza stała się także miejscem wymiany doświadczeń oraz spotkań towarzyskich.

W tym roku swoje wyroby zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Wśród kolorowych stoisk można było zobaczyć i nabyć ręcznie wykonane, z pomysłem, estetycznym zacięciem i zaskakującymi detalami świąteczne ozdoby i oryginalne upominki. Nie zabrakło tradycyjnych kraszanek, pisanek i palm wielkanocnych, stroików świątecznych, drewnianych ozdób, aniołków, barwnych witraży wykonanych techniką Tiffaniego, świec oraz figurek z wosku pszczelego, obrazów, ceramiki czy ręcznie malowanych, jedwabnych apaszek i domowych wypieków. Każdy mógł także podpatrzeć jak maluje się jajka woskiem staropolską metodą. Czas urozmaicały występy lokalnych zespołów ludowych - Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek z Łagowa i Kwiatowianek z Żarskiej Wsi.

Osoby, które nie pojawiły się w Jerzmankach, a chcą zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby i podarki zapraszamy w najbliższą sobotę (24 marca) do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Na pewno się nie zawiedziecie!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

fot. Organizator

Przed nami Coolinaria - skosztuj pyszności podczas festiwalu wina i serów

Kultura
poniedziałek, 17 czerwca 2024, 08:39
Na Placu Pocztowym w Görlitz odbędzie się 5. edycja Festiwalu wina i smaków Coolinaria! Przez niemal całą sobotę, od godziny 11:00 do 21:00, na miłośników i smakoszy wina oraz regionalnych przysmaków czekać będą niemieccy i polscy wystawcy.
fot. Organizator

Przed nami Dni Zgorzelca 2024 - sprawdź program

Kultura
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:46
Gorąco, jak na początek lata przystało, zapraszamy na Dni Zgorzelca 2024. W pierwszy weekend wakacji spotykamy się w Amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, by wspólnie celebrować święto miasta i jego mieszkańców.

Zobacz również