NaStyku.pl

Jakuby 2024 – zostań wystawcą

Zapraszamy do wzięcia udziału w największej imprezie rozrywkowo-handlowej na polsko-niemieckim pograniczu.
fot. Organizator
fot. Organizator

Jakuby -święto starego miasta w Zgorzelcu to cykliczne wydarzenie, które już od lat jest magnesem przyciągającym do naszego miasta tysiące turystów. 

ostatni weekend sierpnia Przedmieście Nyskie zamienia się na trzy dni w tętniący życiem deptak wzorowany na historycznych jarmarkach, gdzie rzemieślnicy prezentują swoje rękodzieło, gdzie podejrzeć można dawne życie mieszczan, gdzie odbywają się pokazy, tańce i koncerty muzyczne.

Pomysł na imprezę, która byłaby zgorzelecką odpowiedzią na organizowany po drugiej stronie Nysy Łużyckiej festyn na Starym Mieście, czyli Altstadtfest w Görlitz i nawiązywała charakterem do sławnego Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku, ma już kilkanaście lat. 

Pierwsze Jakuby odbyły się w 2002 roku. Od tego czasu zarówno sam festyn, jak i cała jego historyczno-artystyczna otoczka ulegały ewolucji, by uzyskać formę, którą proponujemy mieszkańcom i turystom obecnie.

Zostań częścią tego wyjątkowego wydarzenia – zostań wystawcą.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZEŃ

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Kultura
wtorek, 23 lipca 2024, 09:58
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.

Zobacz również