NaStyku.pl

Grand Prix XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej

Umiesz śpiewać? Zgłoś się do konkursu Grand Prix XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 1 lipca!
Grand Prix XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej
Grand Prix XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej

W dniach 12-14 lipca odbędzie się XXII edycja Festiwalu Piosenki Greckiej. Tradycyjnie już do Zgorzelca zawitają wszyscy, którzy czują się związani z kulturą grecką, a w mieście przez cały weekend będziemy mogli usłyszeć grecką muzykę. Do 1 lipca br. organizatorzy czekają na zgłoszenia wykonawców chętnych do udziału w festiwalowym konkursie Grand Prix.

Festiwal odbędzie się w zgorzeleckim amfiteatrze miejskim i zgodnie z regulaminem, dopuszczonych do konkursu zostanie nie więcej niż 10 wykonawców – po wcześniejszej kwalifikacji. Każdy z nich ma szanse zdobyć nagrodę główną – Grand Prix Festiwalu, która w tym roku wynosi  5000 złotych. Nagrodami odpowiednio za miejsce drugie i trzecie są również nagrody pieniężne w wysokości 3000 złotych oraz 2000 złotych. Organizatorzy dodatkowo przewidzieli również nagrody rzeczowe.

Każdy z uczestników zobowiązany będzie do wykonania dwóch prezentacji – zaśpiewania piosenki greckiego wykonawcy w języku greckim oraz piosenki polskiego wykonawcy zaśpiewanej w języku polskim. Do konkursu zakwalifikowani będą soliści, duety i zespoły z wyłączeniem wykonawców greckich.

Zgorzelecki festiwal jest świętem kultury greckiej dedykowanym Grekom, których losy i powojenna historia związała się z Polską, a szczególnie z naszym miastem. Wydarzenia sportowe i kulturalne, wystawa, spotkania, grecka kuchnia i przede wszystkim grecka muzyka sprawiają, że Zgorzelec w te lipcowe dni staje się małą Helladą.

W tym roku zgorzelecki Festiwal nabierze szczególnego znaczenia albowiem będzie jednym z wydarzeń uświetniających 100 lat nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Grecją i odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza.

Więcej o wspólnej historii narodów polskiego i greckiego (źródło MSZ) – Relacje Polsko-Greckie

Regulamin XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Interreg Polska-Saksonia na Jakubach 2019

Interreg Polska-Saksonia na Jakubach 2019

Kultura
wtorek, 13 sierpnia 2019, 09:28
Jak Jakuby to zabawa. Teraz, dzięki dwóm projektom finansowanym z funduszu Interreg Polska - Saksonia, tej zabawy będzie jeszcze więcej!

Zobacz również