NaStyku.pl

Góry świata w obiektywie Nienartowicza

Gӧrlitzkie Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga i fotograf Karol Nienartowicz zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „Góry świata w obiektywie Karola Nienartowicza”. Ekspozycję będzie można oglądać od 11 marca do 25 września.
fot. Nienartowicz
fot. Nienartowicz

Wystawę „Góry świata w obiektywie Karola Nienartowicza”poświęconą fotografii górskiej, tworzy 35 fotografii autorstwa Karola Nienartowicza, absolwenta jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz studiów na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Artysta, dzisiaj mieszkaniec Krakowa, jest pasjonatem gór, po których wędruje, zatrzymując w kadrze urodę i majestat górskich krajobrazów Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Bliskiego Wschodu, uchwyconych w najbardziej magicznych momentach dnia, czy roku. Jego zdjęcia pokazują z całkowicie odmiennej od codziennej perspektywy to, co bliskie i co często wydaje nam się znane i zwyczajne oraz to, co z racji odległości wyobrażamy sobie jedynie, za czym często tęsknimy i o czym marzymy.

Za swoje wyjątkowe zdjęcia artysta otrzymał liczne nagrody, w tym Grand Prix w międzynarodowym konkursie fotograficznym National Geographic i Fundacji "Nasze Karpaty". 

Zdjęcie: Panorama Gipfel Trzy Korony (Drei Kronen), Pieniny Gebirge, Polen © Nienartowicz

CO: wernisaż wystawy fotograficznej „Góry świata w obiektywie Karola Nienartowicza” z udziałem autora. 

GDZIE: Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga w Gӧrlitz przy Marienplatz

KIEDY: Piątek, 10 marca, godzina 18.00, wstęp wolny.

Wystawę będzie można oglądać od 11 marca do 25 września w godzinach pracy muzeum. Przypominamy, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do muzeum jest wolny od opłat. 

Więcej na: www.museumgoerlitz.senckenberg.de

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również