NaStyku.pl

Domowy koncert zgorzeleckiej szkoły muzycznej

11 maja o godz. 16.00 na Facebooku i YouTube odbędzie się #DOMOWY_KONCERT w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.
#DOMOWY_KONCERT w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu
#DOMOWY_KONCERT w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

Zabrzmią, jak zwykle, różnorodne instrumenty, ale nie na scenie, tylko w domowej scenerii.

Epidemia koronawirusa zaskoczyła i zatrzymała również muzyków zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej; zburzyła  plany koncertowe na wiosnę, uniemożliwiła prowadzenie aktywnej akcji rekrutacyjnej i co najważniejsze, zabrała możliwość grania dla wspaniałej, zgorzeleckiej publiczności. Stąd też pomysł realizacji koncertu internetowego.

Inicjatorami wydarzenia są pedagodzy PSM Joanna i Dominik Lewiccy, którzy podobnie jak wszyscy nauczyciele, prowadzą nauczanie zdalne.  To nowe doświadczenie przyniosło kilka ważnych odkryć. Po pierwsze – edukacja muzyczna jest możliwa poprzez nauczanie zdalne, a po drugie – muzyka uczniów  w domowej scenerii jest bardzo atrakcyjna, a klimat wyjątkowy.

W swoich pokojach, otoczeni własnymi zabawkami i książkami, gdzie na co dzień ćwiczą przez długie godziny, młodzi muzycy zaprezentują najpiękniejsze wykonania podczas #DOMOWEGO_KONCERTU. Serdecznie zapraszamy sympatyków, melomanów oraz stęsknioną publiczność!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również