NaStyku.pl

Domowe Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w Zgorzelcu

Tym razem w domach, przed komputerami, ale przecież wciąż razem!
Zgorzeleckie obchody Święta Niepodległości 2019 - zdjęcie nr 49
Zgorzeleckie obchody Święta Niepodległości 2019 - zdjęcie nr 49

Już jutro obchodzić będziemy 102. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Burmistrz Miasta Zgorzelec, Wójt Gminy Zgorzelec, Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu, Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego i Miejski Dom Kultury zapraszają do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Tym razem w domach, przed komputerami, ale przecież wciąż razem!

Wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych i innych popularnych utworów, odwołujących się do ważnych momentów naszej polskiej historii, którym od kilku lat uświetnialiśmy zgorzeleckie obchody Święta Niepodległości, stały się miłą tradycją. Listopadowe koncerty pozwalają nam wielopokoleniowo, wspólnie świętować kolejne rocznice najważniejszego polskiego wydarzenia – powrotu Polski na mapę Europy. To ważne, aby tego dnia być razem, dlatego także w trudnym czasie pandemii, która ogranicza nasze bezpośrednie kontakty, zapraszamy wszystkich mieszkańców Zgorzelca do wspólnego śpiewania w domach, przed komputerami, razem z Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, prowadzonym przez Małgorzatę Dudę oraz Zgorzelecką Orkiestrą Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod batutą Dominika Lewickiego. Skoro nie możemy spotkać się w hali widowiskowej, spotkajmy się w internecie, w mediach społecznościowych oraz na kanale You Tube. Zaśpiewajmy dla Niepodległej w naszych domach!

Domowe śpiewanie

Tegoroczne muzykowanie będzie wspomnieniem Wspólnego Śpiewania z roku 2018, które odbyło się w Centrum Sportowo - Rekreacyjnym w Zgorzelcu. Zarejestrowany wówczas materiał przemontowano i opatrzono napisami, które ułatwią domowe muzykowanie w Państwa domach. Odświeżone nagranie przez całą środę, 11 listopada, od samego rana będzie dostępne w internecie, mediach społecznościowych i na kanale You Tube tak, aby każdy kto zechce – a organizatorzy liczą, że zainteresowanych będzie równie wielu jak na koncertach w poprzednich latach – mógł o dowolnej porze pośpiewać albo posłuchać utworów zaaranżowanych przez Joannę i Dominika Lewickich, a wykonanych przez chór i orkiestrę oraz solistów – utalentowanych uczniów zgorzeleckiej szkoły muzycznej. O tym w jakich okolicznościach powstawały poszczególne utwory i czyjemu talentowi je zawdzięczamy opowie Dorota Adaszewska, która od lat prowadzi koncerty współorganizowane przez zgorzelecka szkołę muzyczną.

Koncert odbywa się w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca, współfinansowanego przez Gminę Miejską Zgorzelec i Gminę Zgorzelec. Współorganizatorami imprezy są: Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Dźwięk i światło - Jacek Kadłubicki i Tomasz Szeremeta.

Zapraszamy! Liczymy na Państwa obecność!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Zobacz również