NaStyku.pl

Dodatkowe godziny otwarcia Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura oraz zwiedzanie miejsca pamięci Stalag VIII A

Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura powstałe na terenie Stalagu VIII A będzie otwarte dla zwiedzających we wrześniu i w październiku także w soboty.
Oprowadzanie po miejscu pamięci Stalag VIIIA  / fot. Jakub Purej
Oprowadzanie po miejscu pamięci Stalag VIIIA / fot. Jakub Purej

We wrześniu 19 i 26.09., a w październiku 10, 17, 24 i 31.10.2020 r. w godzinach 11:00-15:00 będą mogli Państwo zapoznać się z wystawą stałą o Stalagu VIII A i o losie jeńców wojennych w Görlitz.

W dni powszednie Europejskie Centrum otwarte jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00 – 16:00 i w piątki od 10:00 – 14:30.

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen wraz z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura zachęcają Państwa do odwiedzenia Centrum i zapoznania się z historią regionu.

Ponadto zapraszamy Państwa serdecznie na oprowadzanie po miejscu pamięci Stalag VIIIA w języku polskim, które odbędzie się 19 września 2020 r. o godz. 10:30.

W ramach zwiedzania z przewodnikiem wystawy stałej w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN oraz terenu Stalagu poznają Państwo najważniejsze fakty dotyczące historii Stalagu VIII A oraz jeńców wojennych w Görlitz, jak również całego systemu niemieckich obozów jenieckich w czasie II wojny światowej. Zobaczą też Państwo miejsce, w którym 15 stycznia 1941 roku Olivier Messiaen wraz z muzykami współwięźniami wykonał po raz pierwszy swój znany na całym świecie „Kwartet na koniec czasu”. Ponadto zapoznają się Państwo z systemem pracy i planowanymi projektami stowarzyszenia MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN oraz Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura.

Oprowadzanie jest możliwe również w języku niemieckim lub angielskim. Zwiedzanie terenu byłego obozu jeńców wojennych Stalag VIII A z przewodnikiem możliwe jest przez cały rok.

Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi ok. 1,5 godziny i kosztuje 10 zł za osobę. Ponadto zwiedzanie możliwe jest w dowolnym terminie po uprzedniej rezerwacji. Cena wynosi wówczas 10 zł za osobę, przy czym minimalna liczba osób to 12.

Adres i kontakt:                                                               

Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura

Koźlice 1 | 59-900 Zgorzelec /Miejsce Pamięci Stalag VIII A

tel. 75 640 86 12

biuro@fpek.pl

 

oraz

MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.
Demianiplatz 40 | Koźlice 1
02826 Görlitz | 59-900 Zgorzelec

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Niedzielny Lajf z gongami

Niedzielny Lajf z gongami

Kultura
wtorek, 22 września 2020, 12:15
„Niedzielne lajfy” to umowny tytuł nowej propozycji Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu na jesień.

Zobacz również

MDK Zgorzelec zapowiada "hybrydową" jesień
Kultura
środa, 16 września 2020, 12:49

Jesień pod Zieloną Kopułą

Jesienna "ramówka" Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu to, oprócz codziennych...